“KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO…. NAD WODĄ”

Chociaż minęła już połowa wakacji, od początku ich trwania kościańscy funkcjonariusze prowadzą działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dla służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa, wakacje to okres wytężonej pracy, żeby wszyscy wypoczywający mogli bezpiecznie wypocząć i wrócić do swoich domów.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…” dzielnicowi i profilaktycy na zaproszenie organizatorów spotykali się z uczestnikami obozów sportowych w m. Cichowo oraz półkolonii organizowanych na terenie Kościana, a także grupami dzieci i młodzieży, którzy spędzają wolny czas w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu kościańskiego. Podczas spotkań policjanci przypominali m.in.: zasady bezpieczeństwa nad wodą, podczas wypoczynku w górach oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa. Nie zabrakło wskazówek o czym pamiętać podczas zabaw na świeżym powietrzu, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym oraz jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym. Ważnym tematem było również bezpieczeństwo w Sieci Internetowej oraz uświadomienie jakie cyberzagrożenia mogą nas tam spotkać.

W starszych grupach poruszono również temat dotyczący negatywnych  skutków zażywania dopalaczy i narkotyków oraz konsekwencji prawnych  z tym związanych w związku z kampanią edukacyjno – profilaktyczną “Narkotyki i Dopalacze Zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Dla wszystkich była to również okazja do zaznajomienia się z pracą policjanta, po to aby dzieci wiedziały, że nie polega ona tylko na łapaniu przestępców, albo dawaniu mandatów, ale również na pomaganiu.

Uczestnicy prelekcji otrzymali również materiały profilaktyczne w postaci zakładek, ulotek, elementów odblaskowych czy medali ,,mały policjant”. Każde  spotkanie odbyło się z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

sierż. sztab. Paulina Piechowiak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com