PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ NURD

W środę (22.07.) policjanci ruchu drogowego prowadzili działania NURD mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Letnia pogoda zachęca niektórych kierowców do mocniejszego naciśnięcia gazu.

Dłuższy dzień i słoneczna pogoda zachęca niektórych kierowców do mocniejszego naciśnięcia gazu. Piesi i rowerzyści również w wielu przypadkach z dużym dystansem podchodzą do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. W wielu przypadkach ładna pogoda sprawia, że czujność uczestników ruchu maleje i dochodzi do większej ilości zdarzeń.

Podczas wczorajszych działań na terenie powiatu kościańskiego policjanci wylegitymowali 110 osób. Skontrolowali również 66 pojazdów. Mundurowi ujawnili 17 wykroczeń, którzy popełnili kierujący pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. W 24 przypadkach sprawcami wykroczeń były osoby poruszające się rowerami. Najczęstsze przewinienia to niekorzystanie ze ścieżki rowerowej, oraz przejażdzanie rowerem przez przejście dla pieszych.

Ponadto policjanci drogówki ujawnili 10 przypadków, w których piesi popełnili wykroczenia. Głównym przewinieniem pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły