KOC NIE OCHRONIŁ PRZED KRADZIEŻĄ

Kryminalni przedstawili zarzuty trzem mężczyznom, którzy na początku lipca na terenie Nowego Dębca ukradli dwa portfele z pieniędzmi, kartami płatniczymi, dokumentami i telefon komórkowy. Przedmioty skradziono z plaży. Część skradzionych rzeczy odzyskano. Pokrzywdzone wyceniły wartość strat na łączną kwotę 3300zł.

W pierwszy lipcowy weekend z plaży na terenie Nowego Dębca sprawcy ukradli dwa portfele z dokumentami, kartami płatniczymi, pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Przedmioty należały do dwóch kobiet, które wypoczywały na terenie letniska. Pokrzywdzone zostawiły rzeczy na kocu, a same poszły się kąpać. Chwilę nieuwagi wykorzystali sprawcy, którzy ukradli dwa portfele z całą zawartością i telefon należący do jednej z kobiet.

Jak się później okazało jeszcze tej samej nocy mężczyźni dokonali kilku drobnych płatności kartami płatniczymi należącymi do kobiet. Kobiety zauważyły brak  dopiero następnego dnia i złożyły stosowne zawiadomienie dotyczące przestępstwa.

Dwóch sprawców policjanci zatrzymali w połowie lipca na terenie powiatu gostyńskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży do których się przyznali. Kilka dni później zarzuty usłyszał trzeci mężczyzna. Również przyznał się do przedstawionych zarzutów. Sprawcy to młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 19 lat. Telefon i portfele wróciły już do swoich właścicielek.

Przestrzegamy przed zostawianiem bez opieki wartościowych rzeczy w takich miejscach jak plaża, czy lokale gastronomiczne. Czasami chwila naszej nieuwagi wystarczy, żeby nasz wakacyjny wyjazd został zepsuty.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły