NIETRZEŹWI NA DROGACH

W weekend policjanci kilkakrotnie obsługiwali zdarzenia drogowe, które spowodowali nietrzeźwi kierujący pojazdami. Czy naprawdę warto ryzykować życie swoje i innych użytkowników dróg?

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Służby zostały wysłane do wypadku z udziałem motocyklisty w miejscowości Słonin. Na miejscu okazało się, że kierujący motorowerem 37-letni mężczyzna z terenu gm. Czempiń przewrócił się w trakcie jazdy. W zdarzeniu nie uczestniczył inny pojazd. Prawdopodobnie kierujący miał trudności w utrzymaniu równowagi z powodu tego co krążyło w jego krwi. Badanie trzeźwości przeprowadzone po zdarzeniu wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

W sobotni poranek otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nowy Dębiec. Ok. godz. 6:10, 22-latek jadący renault stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. W tym przypadku jeszcze trudniej stwierdzić co miało wpływ na zdarzenie. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie trzeźwości wykazało 1,48 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Pewnie na możliwość legalnego prowadzenia pojazdów mieszkaniec Kościana będzie musiał jeszcze poczekać.

Weekendowe wyczyny nietrzeźwych kierowców zamyka 18-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, który w Cichowie doprowadził do kolizji z innym pojazdem. W tym przypadku badanie trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Zachęcamy wszystkich trzeźwo myślących użytkowników dróg, żeby nie łączyli alkoholu z prowadzeniem jakiegokolwiek pojazdu. Najważniejsze, że w tych zdarzeniach oprócz strat materialnych nikt nie ucierpiał. Następnym razem ktoś może mieć mniej szczęścia.

 

Źródło: KPP Kościan

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com