WSZYSCY DLA KOŚCIAŃSKIEGO SZPITALA

Zagrożenie koronawirusem sprawiło, że oczy wszystkich zwróciły się w kierunku szpitali i personelu medycznego. Podobnie stało się w powiecie kościańskim, gdzie Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej spotkał się z wyjątkowym wsparciem samorządów, instytucji, fundacji, przedsiębiorstw i mieszkańców.

 – Naszym najważniejszym i nadrzędnym celem podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2  było zapewnienie w tej niecodziennej i wyjątkowej sytuacji odpowiednich warunków funkcjonowania szpitala, a przede wszystkim bezpieczeństwa pracy personelu medycznego realizującego świadczenia zdrowotne. Powszechne zrozumienie dla tego zadania władz powiatu, samorządów, ale przede wszystkim mieszkańców i po prostu życzliwych ludzi przeszło moje najśmielsze oczekiwania – przyznaje – Wojciech Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ    w Kościanie. – Dziękuję wszystkim Państwu za bezcenne gesty solidarności, które pokazały, że w trudnych chwilach potrafimy być razem. Wszystkie otrzymane środki i dary zostaną wykorzystane dla bezpieczeństwa personelu i pacjentów – podkreśla dyrektor W. Maćkowiak.  

Kościański szpital otrzymał różnorodne wsparcie. Obecny stan epidemii jest okazją do wymienienia i wyróżnienia wszystkich, którzy pomogli szpitalowi.

W tegorocznym budżecie Powiat Kościański  zabezpieczył na ochronę zdrowia ponad 1 mln 377 tys. złotych. Z tego ponad 813 tys. złotych zostanie przeznaczonych na inwestycje, w tym 650 tys. złotych na dokończenie budowy sterylizatornii i na zakup jej wyposażenia. Poza tą kwotą zakupił za 80 tys. złotych urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń tzw. zamgławiacz. Dodatkowo przekazał środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekcyjne. Po 50 tys. złotych przekazały: Gmina Kościan i Gmina Śmigiel. Za te pieniądze zakupiono środki ochrony osobistej, defibrylator, kardiomonitory, dwa łóżka szpitalne, wózek transportowy dla pacjentów, półmaski z filtrami dla Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM). Miasto Kościan przekazało szpitalowi kwotę 30 tys. złotych. Zakupiono za nie środki ochrony osobistej. Za 25 tys. złotych przekazanych przez Gminę Czempiń kupiono maseczki specjalistyczne oraz półmaski z filtrami dla ZRM. Gmina Krzywiń zakupiła  maseczki chirurgiczne i półmaski z filtrami dla ZRM. 

Znaczące wsparcie SP ZOZ w Kościanie otrzymał także od fundacji. Fundacja TVN przekazała 100 tys. złotych z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej. Fundacja PGNiG zakupiła respirator transportowy o wartości 67 tys. złotych. Taki respirator przekazała także Fundacja „Zanurzeni w miłości”. Fundacja  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała maski chirurgiczne, kombinezony, maski specjalistyczne, przyłbice. Podobny sprzęt ochronny, w tym rękawice Fundacja SIE POMAGA. Fundacja z Marzeniami przekazała środki ochrony osobistej, ozonator i wodę.

Szpital otrzymał także pomoc od Fundacji PKO, która podarowała kombinezony i maseczki chirurgiczne. Maseczki chirurgiczne dla Oddziału Ginekologiczno – Położniczego przekazała Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Pomocy, w tym środków ochrony osobistej udzieliła FUNDACJA POLSAT.

Pomocną dłoń do szpitala, przekazując 8 tys. złotych wyciągnął Bank Spółdzielczy w Kościanie. Za środki przekazane przez Bank zakupiono zestaw do ciągłego podawania leków tzw. pompę infuzyjną.

 Przedsiębiorstwa Ziemi Kościańskiej, które wsparły szpital przekazując m.in. środki ochronne, materiały dezynfekujące, wodę to: BEJOT sp. z o. o., P.P.H.U. MAGIK Piotr Domagała, FOLPLAST Sp. z o. o. Sp. k., COCCODRILLO S.A., MAXIM Ceramics Sp. z o. o. Sp. k., TOP FARMS Wielkopolska, Instal – Filter S. A. , Gabinet Okulistyczny „OCULUS” Magdalena Turek, WIDPOL S.C., PreZero Service Zachód Sp. z o.o., Cukiernia Miniaturka A.M. Tycner, KOM-EKO Sp. z o. o., LIVMED, EUROCASH SP. A., LIDL Sp. z o. o. Sp., Stowarzyszenie krok do przodu, Polpharma, TEVA, Politechnika Poznańska, Celtech Sp. z o.o., PSP Kościan, Nutricia, MedJohnson, USP Zdrowie, Jadłodzielnia – Mosina, Laurami Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FUNGI – CHEM, P.H.U. BAS Jacek Kopienka, Campio Food Sp. z o. o., Zakład Przetwórstwa Mięsnego E. M. K. Smolarek, HAIR&BEAUTY Leszno, Kibice LECHA Poznań, Pracownicy Urzędu Miejskiego, KLUB ROTORY Kościan, Hufiec ZHP Mosina, TFP-Grafika Sp. z o. o.. 

 – Szczególnie cenny dar dla szpitala to respirator, kardiomonitor i waga dla noworodków o wartości 100 tys. złotych, które zakupiły i podarowały nam cztery kościańskie firmy: BEJOT sp. z o. o., P.P.H.U. MAGIK Piotr Domagała, FOLPLAST Sp. z o. o. Sp. k., COCCODRILLO S.A., bardzo nas ten dar ucieszył – przyznaje dyrektor Maćkowiak. – Z wielkim odzewem spotkała się akcja firmy Maxim, nad którą patronat objął Starosta Kościański. W ramach akcji  Nasi Herosi, dochód ze sprzedaży specjalne przygotowanych kubków w całości przeznaczony był na potrzeby szpitala. Sprzedano blisko 2700 kubków. To niezwykle pozytywna inicjatywa. Wyjątkowa, wzruszająca pomoc to także wpłaty finansowe, które otrzymaliśmy od osób prywatnych – podkreśla W. Maćkowiak – Słowa podziękowania pragnę także skierować do pana Mariana Kurasiaka i jego pracowników za codzienne wsparcie realizowane od pierwszych dni epidemii. Dziękuję również panu Maciejowi Rychterowi za pomoc nie tylko w czasie epidemii oraz za niezwykłe zaangażowanie bezpośredniemu koordynatorowi akcji WsparcieDlaSzpitala, panu Aleksandrowi Dobrasiowi – dodaje W. Maćkowiak.  

 Skala pomocy dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie była ogromna. Mamy nadzieję, że w tekście nikt z Darczyńców nie został pominięty. Dziękujemy wszystkim Państwu.

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com