PUCHAR LIGI DEICHMANNA DLA AP REISSA KOŚCIAN

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan została nowym mistrzem kolejnej edycji Ligi Deichmanna 2019/2020 U-9, w której wystąpiło 17 zespołów z czterech województw. Podopieczni trenera Tomka Woźniaka w całym sezonie nie zaznali goryczy porażki i zdobyli blisko 130 bramek. Od jesieni w Football Park Leszno rozgrywano spotkania Ligi Deichmanna, która w tym roku w kategorii U-9 zgromadziła 17 zespołów. O mistrzowski tytuł z AP Reissa Kościan walczyły m.in. kluby: Chrobry Głogów, Korona Wschowa, FA Leszno, Lech Poznań FA, UKS SP Milicz, APR Gostyń, Polonia Środa Wlp., APN Leszno, które przez całe rozgrywki występowały pod nazwą reprezentacji narodowych i w specjalnych strojach. Dzięki temu rozgrywki miały niepowtarzalny klimat. Kościaniacy reprezentowali Portugalię, która jest aktualnym mistrzem Europy. W miniony weekend po czterech miesiącach przerwy w rozgrywkach spowodowanych epidemią koronawirusa dokończono rywalizację. Młodzi kościaniacy wygrali tego dnia wszystkie swoje spotkania, a w finałowym meczu zremisowali 1:1 z Polską. O przyznaniu mistrzowskiego tytuły zadecydowała różnica zdobytych bramek, a tych AP Reissa Kościan miała na koncie blisko 130.

– W poprzednim sezonie chłopcy grając przeciwko starszym o rok zespołom wywalczyli wicemistrzostwo i była to dla nas poważna lekcja futbolu. Doświadczenie, jakie wtedy zebraliśmy połączone z ciężką pracą na treningach i wsparciem rodziców zaprocentowały wywalczeniem okazałego pucharu tych prestiżowych rozgrywek, gdyż Liga Deichmanna po Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” może się pochwalić wychowaniem dużej ilości młodzieżowych reprezentantów Polski – mówi trener AP Reissa Kościan, Tomasz Woźniak.

W zakończonej właśnie zimowej edycji Ligi Deichmanna 2019/2020 oprócz zespołu rocznika 2011 klub AP Reissa Kościan wystawił również zespoły rocznika 2009-2010, 2012 oraz 2013 i młodsi. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, po której rozpocznie się rywalizacja o awans do ogólnopolskich finałów. Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

 

 

Najnowsze artykuły