DO JEDNEJ BRAMKI Z “GALAKTYCZNYM FUTBOLEM”

Portal “Galaktyczny Futbol” powstał w październiku 2019 roku. Poświęcony jest on piłce nożnej a w szczególności niższym ligom piłkarskim (od III ligi do B-klasy). Jego pomysłodawcą jest Grzegorz Sawicki z Białegostoku. Prowadzi on ten portal samodzielnie.

Muszę przyznać, że byłem sceptycznie nastawiony do “działania na własną rękę”, wiedząc jak szybko umierają naturalną śmiercią serwisy zajmujące się tematyką Niższych Lig – mówi redaktor serwisu – Sam pomysł powstał za namową wielu działaczy z klubów, o których pisałem na portalu Futbol.pl, w cyklach “Nie tylko Liga Mistrzów” czy “Niekoniecznie z pierwszych stron gazet”. Moje pubikacje o “małej piłce” uciekały w natłoku newsów i pewne osoby zaczęły mnie namawiać na założenie strony o i dla klubów z tych niższych szczebli rozgrywkowych. Szczególnie Paweł Danielak z MKS Szczawno-Zdrój pozytywnie “wiercił mi dzurę w brzuchu”. I poszło…

W portalu możemy przeczytać o ligach niższych z całego kraju, także z Wielkopolski i powiatu kościańskiego. Każdy klub, który chce gościć na łamach GF i skontaktuje się redaktorem naczelnym serwisu nie zostanie pominięty.

Pierwsze trzy, cztery miesiące uczyłem się samodzielnego prowadzenia takiego tworu. Wiele spraw było czarna magią. Myślę, ze dopiero w marcu tego roku moje pomysły zaczęły się urzeczywistniać. Problemem była sama strona i jej, co by nie mówić, “toporna” szybkość i mała przejrzystość. Od piątku to się zmieniło, fanatstyczną pracę wykonał Sebastian Stańczak z firmy Grafika-sportowa.pl i GF hula teraz aż miło – opowiada Grzegorz Sawicki i dodaje – Co do tematyki jaką poruszam na Galaktycznym, to jest ona różnorodna i powiem szczerze, że nie mam określonego, sztampowego planu typu – dziś to, jutro tamto, a pojutrze owamto. Nie … GF z założenia ma być serswisem klimatycznym, swojskim, a nawet czasem przaśnym. Tylko w taki sposób można oddać magię Niższych Lig.

Nawiązaliśmy współpracę z portalem i zapraszamy do śledzenia na   https://galaktycznyfutbol.pl/

Najnowsze artykuły