TRWA NABÓR PRZEDSZKOLAKÓW DO AP REISSA KOŚCIAN

Ruszyły nabory dzieci z rocznika 2014, 2015 i 2016 do nowo otwartych grup treningowych Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, której wychowankowie w minionym sezonie blisko 50 razy stawali na podium różnych imprez piłkarskich. Udział w treningach zapoznawczych jest bezpłatny. Już sześć lat na terenie gminy Kościan działa filia Akademii Piłkarskiej Reissa, która prowadzi treningi dla dzieci od 4 roku życia. Aktualnie w grupach AP Reissa Kościan trenują dziewczęta i chłopcy z podziałem za grupy: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat) i trampkarz (14-15 lat). Klub stawia na zrównoważony rozwój zawodników. Tym, którzy dopiero do dołączają do „pomarańczowej rodziny” proponuje tzw. ścieżkę lokalizacyjną, gdzie skupia się na zawodnikach na mniej zaawansowanym poziomie i bacznej obserwacji ich postępów. Uczestnicy wykazujący zaawansowany poziom gry mogą skorzystać z wyboru ścieżki reprezentacyjnej, z której przechodzą do zespołów Centralnej Ligi Juniorów i klubów ekstraklasy.

– To idealny moment na start piłkarskiej pasji, a udział w treningach zapoznawczych jest bezpłatny, aby młody piłkarz jak najlepiej przystosował się do zajęć z piłką. Aktualnie nasze treningi odbywają się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu, a pozytywnie zaliczone kontrole i liczne sukcesy świadczą o wysokiej jakości szkolenia oraz podejściu naszych trenerów do wychowania młodych sportowców – mówi koordynator i trener AP Reissa Kościan, Tomasz Woźniak. Akademia Piłkarska Reissa – Kościan to aktualny mistrz powiatu kościańskiego, a w ostatnich latach dziewczęta i chłopcy w pomarańczowych koszulkach wyraźnie zdominowali rywalizację w regionie, a o wysokiej jakości szkolenia świadczą ostatnie sukcesy m.in. III miejsce w Finale Wojewódzkim XIX Turnieju „Z podwórka na stadion o Pucharu Tymbarku”, zwycięstwo w Lidze Mistrzów Turnieju Regionów WLLP, zwycięstw w wiosennej i jesiennej edycji Ligi RAFiK pod patronatem PZPN, wywalczenie Złotej Podkowy Racotu, II miejsce w Lidze Deichmanna czy liczne sukcesy w turniejach halowych.

– Mój syn uwielbia treningi w Akademii! Za każdym razem wraca uśmiechnięty do domu. Najważniejsze są  jednak dla mnie rozwój i satysfakcja mojego syna, a to gwarantują mu treningi i weekendowe turnieje, na których spotkał i poznał nowych przyjaciół. Nie ma dla mnie nic ważniejszego niż zadowolenie mojego dziecka! – podkreśla mama 7-letniego Kuby.

Dodatkowo każdy uczestnik może korzystać z treningów przez 12 miesięcy w roku (zarówno w wakacje, jak i w ferie) oraz brać udział w letnich i zimowych obozach piłkarskich, a także półkoloniach lub wycieczkach. Szczegółowych informacji w godz. 8:00-18:00 udziela koordynator AP Reissa Kościan pod tel. kom. 606 976 471 lub t.wozniak@akademiareissa.pl. Więcej o sukcesach młodych kościaniaków na https://www.facebook.com/akademiareissa.koscian/ i klubowej stronie www.akademiareissa.pl. Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.