NEUROLOGIA REAKTYWACJA?! – VIDEO

Opublikowany przez Łukasza Naglika Sobota, 23 maja 2020
Featured Video Play Icon

 ,,Walczymy o neurologię’’ – pod takim hasłem dziania na rzecz ,,reaktywowania’’ w Kościanie ,,oddziału neurologicznego’’ zainicjował Łukasz Naglik. Radny Rady Miejskiej Kościana nie tylko wystosował petycję do Ministra Zdrowia, ale także nagrał klip promujący akcję. Aktualnie prowadzona jest akcja zbierania podpisów pod petycją. Poniżej treść petycji Łukasza Naglika:

Szanowny Panie Ministrze,

W imieniu mieszkańców Powiatu Kościańskiego (lista osób popierających stanowi załącznika nr 1 do niniejszej petycji) zwracam się z prośbą o podjęcie działań zmierzających do ,,reaktywowania’’ kościańskiego oddziału neurologicznego. Wiosną 2018 roku placówka, która przez wiele lat z wielkim powiedzeniem funkcjonowała w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie, została zlikwidowana. Decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia odbiła się szerokim echem. Mimo upływu czasu temat nie tylko nie stracił na aktualności, ale przede wszystkim nadal budzi ogromne emocje kościaniaków oraz mieszkańców całego Powiatu Kościańskiego, dla których opieka neurologiczna znacząco oddaliła się… Dowodem na to są bulwersujące przypadki, kiedy chorzy z dolegliwościami neurologicznymi z terenu Powiatu Kościańskiego, ze względu na brak miejsc nie są przyjmowani na oddziały neurologiczne w Lesznie! Potwierdził to w skierowanym do mnie piśmie Marian Zalejski, Dyrektor WSN w Kościanie (pismo znak: SD.MZ.0705.34.2020 z dnia 5 maja br., stanowi nr 2 do niniejszej petycji).  

Chyba zgodzi się Pan Minister, że powyższe fakty muszą napawać niepokojem, tym bardziej, że zostały zweryfikowane u ,,źródła’’, przez osobę niezmiernie kompetentną. Dlatego w imieniu własnym, ale przede wszystkim wielu zatroskanych mieszkańców Powiatu Kościańskiego, jeszcze raz  apeluję o podjęcie przez Ministerstwo Zdrowia realnych działań na rzecz poprawy warunków leczenia udarów mózgu, a co za tym idzie poprawy stanu bezpieczeństwa publicznego w Kościanie oraz całego regionu kościańskiego. W przypadku pytań i wątpliwości jestem do dyspozycji Pana Ministra pod numerem telefony: 608 233 024.