NIEDZIELNE POPOŁUDNIA Z BAJKĄ – KSIĘŻYC’OWE OPOWIEŚCI – 24.05.2020

Niedzielne popołudnia z bajką

Online

  KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI

 Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi

Centrum Kultury Czempiń, Śremski Ośrodek Kultury, Centrum Kultury w Śmiglu oraz Kościański Ośrodek Kultury

zapraszają wszystkich do teatru bez wychodzenia z domu!

Spektakl „KSIĘŻYCowe OPOWIEŚCI” online, dla dzieci i dorosłych będzie dostępny w niedzielę 24 maja 2020 od godz.15.00 do 19.00.

Link podamy na stronie KOK.

Znany i lubiany nie tylko przez małych teatromaniaków Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi”, zabierze nas w świat pięknych historii, przypowieści i bajek filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur.
Księżyc, podróżując po świecie wysłuchuje, zbiera i opowiada gwiazdom bajkę afrykańską, żydowską, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historię z dalekiego Nepalu. Każda z nich zilustrowana jest przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej. W każdej zadawane są uniwersalne pytania i jednocześnie w mądry, zabawny, ciepły, przystępny dla najmłodszych widzów sposób odpowiada się na nie.
Postacią łączącą wszystkie historie jest Luna, Selene, Sahar, Moon, Czandryma, Miesiąc…tak, tak – nasz Księżyc, który:

od Świtu Świata Ziemię okrąża,
patrzy na nas z góry,
chowa się w studni na samym dnie,
siada na gałęzi, na parapecie,
na szczycie palmy i na meczecie.
Uszy nastawia, oczy wypatruje,
historie ciekawe w kieszenie pakuje.
A gdy do domu ze świata wraca,
to na swym Tronie Księżycowym siada.
Wszystkie gwiazdy zlatują wnet,
na aksamicie nieba siadają Księżycowych Opowieści słuchają.

 

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi to profesjonalny, autorski teatr lalek. Uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów i ich opiekunów. Przemawia środkami o wysokiej kulturze – nie infantylizując treści ani formy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską, wielofunkcyjną scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny oraz muzykę graną i śpiewaną na żywo. Współpracuje z artystami sztuk wszelakich. Muzycznie z Karoliną Cichą, Jackiem BUDYNIEM Szymkiewiczem, Jackiem Mazurkiewiczem, scenograficznie z Mikołajem Maleszą, Katarzyną Szpilkowską, Aleksandrą Kalmus i Markiem Janiakiem. Reżysersko teatr wspierał Piotr Bikont.
Podczas licznych wędrówek teatr znakomicie sprawdził się na profesjonalnych scenach, w plenerach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju.

 

 

Spektakl bezpłatny
Serdecznie zapraszamy!!!

Najnowsze artykuły