TRWAJĄ BEZPIECZNE TRENINGI Z AP REISSA KOŚCIAN

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan jako pierwszy klub w mieście i gminie wrócił do regularnych treningów zgodnie z nowymi zasadami sanitarnymi, a zajęcia cieszą się dużą popularnością. Po dwóch tygodniach treningów w małych grupach klub wkroczył w III etap nowej sportowej rzeczywistości. W okresie zawieszenie treningów z uwagi na epidemię koronawirusa Akademia Piłkarska Reissa aż do wkroczenia w życie II etapu znoszenia ograniczeń realizował projekt „Akademia Piłkarska Online”. Obejmował on kompleksowy zestaw cotygodniowych treści dla zawodnika m.in.: treningi online, zadania domowe, diety, artykuły, konkursy i quizy, zajęcia praktyczne, dzięki którym dzieci nadal mogły udoskonalać warsztat piłkarski i zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności, nie tylko sportowe. Ponadto grupy spotykały się na wideokonferencjach z trenerami. Od 4 maja zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu kościaniacy wrócili do treningów w systemie 6 + trener z podziałem na kilkanaście małych grup i trenowali na Orliku przy ul. Wyzwolenia oraz klubowych obiektach. A z każdym treningiem ilość dzieci wracających do regularnych zajęć wzrastała.

– Kontrole jakie zaliczyliśmy w tym okresie zakończyły się pozytywną oceną. Wszystko odbywa się w 100 procentach z nowymi wymogami, a uśmiechy i radość dzieci wracających na Orlik po prawie dwóch miesiącach są bezcenne. Dziękujemy za zaufanie burmistrzowi Piotrowi Ruszkiewiczowi i zastępcy Przemysławowi Korbikowi oraz MOSiR – mówi koordynator AP Reissa Kościan, Tomasz Woźniak.

Szybki powrót do treningów był bardzo ważny dla sztabu szkoleniowego klubu, gdyż AP Reissa Kościan będzie reprezentować powiat kościański w Wojewódzkim Finale Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbędzie się w nowym terminie. A w czerwcu po raz kolejny młodzi kościaniacy zagrają w prestiżowym Turnieju Veolia Euro Cup. Natomiast od 18 maja klub wkroczył w III etap nowej sportowej rzeczywistości m.in. grupy mogą już liczyć 14 osób plus 2 trenerów na Orliku, a na większym stadionie może się pojawić cała kadra młodzików z zachowanie bezpiecznych odległości i z podziałem na dwie strefy oraz z większą ilością trenerów. Wszystko nadal odbywa się z zachowaniem rygoru sanitarnego m.in. specjalna dokumentacja, dezynfekcja przed i po treningu, dezynfekcja sprzętu i zachowanie bezpiecznych odległości. Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

 

 

Najnowsze artykuły