KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA KOŚCIANA Z DNIA 23 KWIETNIA 2020 ROKU

Przekazuję Państwu bieżące informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Kościanie wraz z podejmowanymi przez Samorząd Miasta Kościana działaniami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

1. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościanie przedstawiająca aktualną sytuację epidemiologiczną w Kościanie na godzinę 10:00 w dniu 23.04.2020 roku.

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym w mieście Kościan: 4
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną w mieście Kościan: 52
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 w mieście Kościan: 0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim w mieście Kościan: 1

2. Informuję Państwa o możliwości skorzystania z całodobowego wsparcie psychologicznego w ramach Telefonicznej Informacji Pacjenta Narodowego Funduszu Zdrowia. Pomocą psychologiczną dla osób w kryzysie związanym z zagrożeniem epidemicznym czy kwarantanną służą psychologowie, którzy dyżurują pod numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800-190-590 możemy poprosić o przekierowanie rozmowy do dyżurującego przez całą dobę psychologa. Szczegółowe informacje na stronie https://nfz.gov.pl.

3. Przypominam, że od poniedziałku 20 kwietnia więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie:

  • do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4,
  • w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Cały czas aktualny jest obowiązek robienia zakupów w jednorazowych rękawiczkach.

4. Wiele firm gastronomicznych działających na terenie miasta Kościana oferuje swoje usługi z dowozem do domu. Jeśli to możliwe korzystajmy z nich, wspierajmy naszych przedsiębiorców. Baza lokali gastronomicznych na terenie Kościana znajduje się na stronie: https://koscian.pl/Gastronomia.html.

5. Zachęcam Państwa do bieżącego śledzenia informacji dotyczących aktualnych zasad i ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej

Życzę Państwu dużo zdrowia i wytrwałości w tych trudnych dniach.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Miasta Kościana
Piotr Ruszkiewicz

Źródło: Miasto Kościan

Najnowsze artykuły