AP REISSA KOŚCIAN WYGRYWA Z WIRUSEM

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w trosce o swoich podopiecznych rozpoczęła akcję „RAZEM wygrywaMY z wirusem” w ramach, której realizuje unikatowy projekt Akademia Piłkarska Online. Wprowadzone rozwiązanie zapewnia ciągłość treningów i integruje grupy treningowe. Projekt „Akademia Piłkarska Online” wystartował w gminie Kościan wraz z zaostrzeniem przepisów związanych z epidemią koronawirusa w Polsce.  APO obejmuje kompleksowy zestaw cotygodniowych treści dla zawodnika oraz jego opiekuna w tym: treningi online, zadania domowe, diety, artykuły, konkursy i quizy, zajęcia praktyczne, dzięki którym dzieci nadal mogą udoskonalać warsztat piłkarski i zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności nie tylko sportowe.

– Harmonijny rozwój młodego piłkarza powinien następować równolegle we wszystkich czterech fundamentach: motoryka, technika, taktyka oraz mentalność. Aby osiągnąć poziom mistrzowski nie wystarczą same treningi z drużyną, ale także doskonalenie dobrych cech i indywidualna praca nad słabościami. Niezwykle ważna jest wówczas ciągła edukacja i zdobywanie wiedzy z innych obszarów takich jak zdrowe odżywianie, fizjoterapia, rehabilitacja czy psychologia – mówi trener reprezentacji regionu Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Ponadto grupy regularnie spotykają się na wideokonferencjach z wykorzystaniem internetu z trenerami, którzy po rodzicach wspierają ich w tym trudnym dla wszystkich okresie. Przygotowane treningi online pozwalają na realizację ćwiczeń samodzielnie, z rodzicem, dziadkiem lub rodzeństwem. Życie klubu w tym okresie można śledzić poprzez fanpage: https://www.facebook.com/akademiareissa.koscian/ .

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego Kościana, Powiatu Kościańskiego, Gminy Kościan, MOSiR Kościan i OSiR w Kościanie.

 

http://hosting2239316.online.pro/autoinstalator/wordpress/2020/03/14/walczymy-z-koronawirusem/

 

Najnowsze artykuły