CHYLĘ CZOŁA PRZED PRACOWNIKAMI SŁUŻBY ZDROWIA

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Ziemi Kościańskiej,

Szanowni Pracownicy Służby Zdrowia,

Co roku, 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzimy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracowników Służby Zdrowia. W tym roku
to święto ma szczególny charakter i nabiera wyjątkowego znaczenia. Ci, którzy powinni dziś świętować od kilku tygodni nie tylko nie odchodzą od łóżek swoich pacjentów, ale często nie wracają do swych domów, walcząc z pandemią.

Liczba zarażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 4 tysiące osób.
To pracownicy służby zdrowia codziennie, stając na pierwszej linii frontu, walczą o życie
i zdrowie wszystkich tych, których to dotknęło, także koleżanek i kolegów.

 

Szanowni Pracownicy Służby Zdrowia,

Praca lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, laborantów, techników medycznych i wszystkich pracowników opieki zdrowotnej to coś więcej niż praca zawodowa. To służba. Dziś widoczna i doceniana jak nigdy wcześniej, ale też szczególnie narażona. Spotykacie się Państwo z bólem i cierpieniem, walczycie z czymś, czego rozmiarów tak naprawdę jeszcze nie znamy. Stanęliśmy wspólnie, Wy w sposób szczególny, przed trudnym zadaniem. Wierzę jednak, że jeżeli będziemy solidarni, odpowiedzialni i uważni, poradzimy sobie i z tym. Zapewniam, że samorząd powiatowy, którym kieruję, będzie Was wspierał i robił wszystko, by kościańskiemu szpitalowi – mimo że nie mamy bezpośredniego wpływu na finansowanie świadczeń zdrowotnych – niczego w tych trudnych czasach nie zabrakło.

Wszyscy ślemy dziś do Państwa ogromne wyrazy szacunku i podziękowania za to,
co robicie. Za poświęcenie i oddanie.  Za – nie boję się dziś tych słów – bohaterstwo. Jestem przekonany, że poradzicie sobie z wirusem, a my jesteśmy w dobrych rękach.

Dziękując za zaangażowanie oraz pomoc, jaką niesiecie wszystkim tym, którzy jej potrzebują, życzę, by dobrze wykonywana praca była dla Państwa źródłem osobistej radości i spełnienia, a odpowiedzialność społeczeństwa w tym trudnym czasie sprawi, że będziecie mogli odetchnąć i odpocząć. Mam nadzieje, że to wspólne doświadczenie już na zawsze wpłynie na postrzeganie Państwa pracy, sprawi, że już nigdy Państwa zarobki i finasowanie służby zdrowia nie będą przedmiotem Waszej troski.

Chyląc przed Państwem czoła, apeluję do mieszkańców Ziemi Kościańskiej
o odpowiedzialność i solidarność. Jeśli możemy, zostańmy w domu. Dla dobra nas wszystkich.

 

Henryk Bartoszewski

 

Starosta Kościański

Najnowsze artykuły