POMOC Z URZĘDU PRACY

Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie od 1 kwietnia przyjmuje wnioski na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Pomoc ta – informuje Ewa Beba, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kościanie – cieszy się dużym zainteresowaniem. Maksymalna kwota pożyczki udzielanej w ramach tej formy wsparcia może wynieść 5 tys. złotych. Pożyczka ta może być umorzona.  Zachęcam do zapoznania się z tą formą wsparcia i do składania wniosków, przede wszystkim za pośrednictwem portalu praca.gov.pl. Wniosek przedsiębiorców, którzy skorzystają z tego portalu będzie zrealizowany szybciej, ponieważ dokumenty składane w formie papierowej w skrzynce podawczej urzędu będą przekazywane na stanowisko merytoryczne po 3 dniach. Dokument taki musi być podpisany za pomocą profilu zaufanego – wyjaśnia dyrektor Beba.

–  By ułatwić kontakt mieszkańcom i przedsiębiorcom z naszym urzędem w ostatnich dniach zmodernizowaliśmy naszą stronę internetową, tak by była bardziej czytelna. Mam nadzieje, że tak jest. Gdyby coś było niejasne zachęcam do telefonicznego i mailowego kontaktu – mówi E. Beba.

Dyrektor Ewa Beba podkreśla, że urząd, mimo to, że mieszkańcy nie mogą kontaktować się z urzędnikami osobiście, pracuje normalnie. – Dziękuję pracownikom za ich obecność w pracy i zaangażowanie. Zdajemy sobie sprawę z tego jak te najbliższe tygodnie będą ważne dla 8 tys. podmiotów gospodarczych w naszym powiecie, dlatego też będziemy się skupiali na maksymalnym ułatwianiu wykorzystania zaproponowanych przez rząd form wsparcia – zapewnia E. Beba.

Dyrektor E. Beba przyznaje, że otrzymała już informacje o pierwszym grupowym zwolnieniu planowanym w kościańskim przedsiębiorstwie. Nie obserwuje na razie znacznie zwiększonej liczby osób rejestrujących się jako bezrobotne.

 

Źródło: Powiat Kościan

Najnowsze artykuły