KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA KOŚCIANA Z DNIA 3 KWIETNIA 2020 ROKU

Przekazuję Państwu bieżące informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Kościanie wraz z podejmowanymi przez Samorząd Miasta Kościana działaniami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

1. Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościanie przedstawiający aktualną sytuację epidemiologiczną na godzinę 10:00 w dniu 03.04.2020 roku.

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym w mieście Kościan: 12
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną w mieście Kościan : 47
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 w mieście Kościan : 0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim w mieście Kościan: 3

2. Proszę wszystkich mieszkańców oraz właścicieli sklepów o przestrzeganie wyznaczonych dla seniorów godzin zakupów. W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe przyjmują i obsługują jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia. Przypominam także o ograniczeniu liczby klientów przebywających w jednym momencie na terenie sklepu oraz o obowiązku robienia zakupów w jednorazowych rękawiczkach. Szczegółowe informacje w powyższej kwestii znajdują się w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Zgodnie z postanowieniami wprowadzonymi Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii(Dz. U. z 2020 poz. 566), informuję, że od dnia 31 marca bieżącego roku: Muzeum Regionalne w Kościanie, Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie oraz Kościański Ośrodek Kultury są zamknięte do odwołania.

Traktujmy wprowadzone ograniczenia poważnie, chrońmy siebie i swoich najbliższych. Bardzo Państwa o to proszę.

 

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Miasta Kościana
Piotr Ruszkiewicz

 

 

Źródło: Miasto Kościan

Najnowsze artykuły