KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA KOŚCIANA Z DNIA 31 MARCA 2020 ROKU

Przekazuję Państwu bieżące informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Kościanie wraz z podejmowanymi przez Samorząd Miasta Kościana działaniami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

1. Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościanie przedstawiający aktualną sytuację epidemiologiczną na godzinę 10:00 w dniu 31.03.2020 roku.

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym w mieście Kościan: 21
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną w mieście Kościan : 65
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 w mieście Kościan : 0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim w mieście Kościan: 3

2. Docierają do mnie informacje od mieszkańców, że brakuje laptopów dla uczniów zobowiązanych do nauki zdalnej. Samorząd Miasta Kościana podejmuje działania związane z pozyskaniem i udostępnieniem niezbędnego sprzętu informatycznego. Proszę także Państwa, mieszkańców Kościana, jeśli macie komputer, którego obecnie nie używacie, pomyślcie o rodzinie, sąsiadach, koleżankach czy kolegach i udostępniajcie niepotrzebny sprzęt tam gdzie go brakuje. Pomagajmy sobie nawzajem, a będzie nam łatwiej przetrwać ten trudny czas.

3. Szanowni Państwo, podobnie jak wielu z Was, uznałem że panująca obecnie pandemia koronawirusa nie jest dobrym czasem na przeprowadzanie wyborów prezydenckich. W związku z powyższym zdecydowałem się wystosować wspólnie z pozostałymi burmistrzami i wójtem z Powiatu Kościańskiego apelu do Komisarza Wyborczego w Lesznie.

4. Zachęcam Państwa do bieżącego śledzenia informacji zamieszczonych na stronie Urzędu Miejskiego Kościana, związanych z panującą epidemią COVID-19. Dla zapewnienia przejrzystości publikowanych informacji dotyczących koronawirusa w serwisie Urzędu Miejskiego Kościana stworzyliśmy specjalną zakładkę „Koronawirus – ważne informacje”. W tym miejscu chronologicznie zamieszczamy informacje i komunikaty dotyczące sytuacji epidemiologicznej i podejmowanych działań (https://koscian.pl/koronawirus).

Codziennie prezentuję Państwu dane otrzymywane od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościanie przedstawiające aktualną sytuację epidemiologiczną. To jakie one będą zależy w ogromnej mierze od nas samych. Przykłady z innych krajów dotkniętych pandemią obrazują jednoznacznie, tam gdzie nie były przestrzegane wprowadzone obostrzenia wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Unikajmy skupisk ludzkich, wychodźmy z domów tylko gdy to konieczne. Szanujmy zdrowie swoje i innych, to rzecz najcenniejsza jaką możemy stracić.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Miasta Kościana
Piotr Ruszkiewicz

 

Źródło: Miasto Kościan

Najnowsze artykuły