ZNAMY AUTORÓW NAJPIĘKNIEJSZYCH KARTEK WIELKANOCNYCH

Starostwo Powiatowe w Kościanie jak co roku ogłosiło konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Konkurs tradycyjnie cieszył się dużym powodzeniem. Do Starostwa Powiatowego w Kościanie wpłynęło 614 prac konkursowych. W konkursie wzięło udział 618 osób – uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie podstawowej szkoły specjalnej i osoby niepełnosprawne z terenu powiatu kościańskiego. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę wielkanocnąnastąpiło 10 marca 2020 roku. Prace oceniła komisja konkursowa w składzie: Dorota Borowiak – instruktor ds. plastyki Kościańskiego Ośrodka Kultury, Katarzyna Pryfer-Dolata – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w  Kościanie oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Zgodnie z Regulaminem konkursu prace ocenione zostały w następujących kategoriach:

– klasa I-III uczniowie szkoły podstawowej,

– klasa IV-VI uczniowie szkoły podstawowej,

– uczniowie podstawowej szkoły specjalnej i osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Kościańskiego.

Oceniając prace Komisja uwzględniła nawiązanie do Świąt Wielkanocnych, kolorystykę, materiały i technologię wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy oraz samodzielność wykonania.

Konkurs adresowany był do uczniów szkoły podstawowej (klasy I-VI), uczniów szkoły podstawowej specjalnej oraz osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Kościańskiego. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i wykonanie KARTKI WIELKANOCNEJ (format A3).

Niestety w tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie będzie możliwe zorganizowanie uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu, dlatego poniżej publikujemy listę zwycięzców i wyróżnionych.

Złożone prace, dyplomy, nagrody dla laureatów, a także upominki dla wszystkich uczestników konkursu zostaną dostarczone dyrektorom szkół i placówek biorących udział w konkursie po wznowieniu przez szkoły pracy.

Wszystkim autorom prac dziękujemy za udział w konkursie, laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

 WYKAZ OSÓB NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH PRAC W KONKURSIE:

Laureaci – uczniowie klas I-III

I miejsce

Igor Skrzydlewski – Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Zofia Białożyt – Szkoła Podstawowa w Czempiniu

Emilia Nowak – Szkoła Podstawowa w Bonikowie

 II miejsce

Kacper Zając – Szkoła Podstawowa w Racocie

Olga Łagodzka – Szkoła Podstawowa w Krzywiniu

Lena Borecka – Szkoła Podstawowa w Czempiniu

 III miejsce

Maria Piotr – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

Przemysław Łakomy – Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach

Marta Samoląg – Szkoła Podstawowa w Śmiglu

 Laureaci – uczniowie klas IV-VI

 I miejsce

Izabela Szczepaniak – Szkoła Podstawowa w Bonikowie

Zuzanna Sołtysiak – Szkoła Podstawowa w Borowie

Julia Grobelska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie

 II miejsce

Weronika Dudziak – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie

Kacper Józefowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

Jagienka Wolanin – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie

III miejsce

Dominik Kaczmarek – Szkoła Podstawowa w Czempiniu

Wiktoria Beba – Szkoła Podstawowa w Racocie

Marcel Wurst – Szkoła Podstawowa w Racocie

Laureaci w kategorii osób niepełnosprawnych

 I miejsce

Wioletta Wojciechowska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu

II miejsce

Marzena Kokocińska – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie

III miejsce

Kinga Wojtkowiak – Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie

Wyróżnienia dla uczniów klas od I do III

Kacper Sporny – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

Magdalena Michalak – Szkoła Podstawowa w Racocie

Małgorzata Sikora – Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie

Nikola Szymaniak – Szkoła Podstawowa w Bronikowie

Sandra Witkiewicz – Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Iwona Konkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

Mateusz Kamiński – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

Maria Żurek – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

Maja Nejdora – Szkoła Podstawowa w Bonikowie

Amelia Kaczor – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

Maja Adamczyk – Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Kamil Nowak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

Nadia Paź – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

Lena Skrzypek – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

Hanna Konieczna – Szkoła Podstawowa w Krzywiniu

Kinga Kaminska – Szkoła Podstawowa w Bieżyniu

Helena Mocek – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

Maja Witomska – Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu

Robert Wolan – Szkoła Podstawowa w Bonikowie

Lena Skórzewska – Szkoła Podstawowa w Bonikowie

Nikola Buchalik – Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Wiktoria Kasperek – Szkoła Podstawowa w Bonikowie

Kamila Jaworska – Szkoła Podstawowa w Czaczu

Kajetan Kuś – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

Bruno Zandek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie

Maria Szymkowiak – Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach

Dominik Buchalik – Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Bartosz Grzeszczyk – Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Dorian Ciesielski – Szkoła Podstawowa w Krzywiniu

Nadia Kubiak – Szkoła Podstawowa w Wonieściu

Wiktor Dopierała  – Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie

Sandra Górczak – Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie

 

Wyróżnienia dla uczniów klas od IV do VI

Martyna Żurek – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

Magdalena Stężycka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie

Krzysztof Wojciechowski – Szkoła Podstawowa w Bonikowie

Kinga Hejdt – Szkoła Podstawowa w Bieżyniu

Natalia Zapłata – Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

Marcel Woźniak – Szkoła Podstawowa w Jerce

Wojciech Borowiak – Szkoła Podstawowa w Racocie

Hanna Skórzewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

Zofia Metzner – Szkoła Podstawowa w Jerce

Małgorzata Leonarczyk – Szkoła Podstawowa w Krzywiniu

Oliwier Kasprzak – Szkoła Podstawowa w Czempiniu

Iga Franek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie

Krzysztof Kiciński – Szkoła Podstawowa w Czempiniu

Iga Bartkowiak – Szkoła Podstawowa w Racocie

Gabriela Stachowska – Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Maciej Ciseł – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

Franek Grobelny – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

Jan Szczepaniak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

Tomasz Karpiuk – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

Julia Ambroszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

Wyróżnienia w kategorii osób niepełnosprawnych

Radosław Toś – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie

Marcin Sołtysiak – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie

Adrian Bożek – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie

Ewa Günther – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie

Anna Zasoniewicz – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie

Mateusz Metzner – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu

Paweł Spławski – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie

Franek Kupka – Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie

Marta Zandecka  – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie

Jakub Kaczmarek – Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie