POMOC DLA SZPITALA

Drodzy Mieszkańcy!

Mija już drugi tydzień od wprowadzenia stanu epidemii z uwagi na występujący koronawirus. Mimo, że Urząd Gminy jest zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta, to jednak pracujemy i przygotowujemy do realizacji kolejne zadania. Myślę, że zabezpieczone środki finansowe na realizację inwestycji są istotnym elementem, który może wesprzeć przedsiębiorców i naszą gospodarkę. Niestety obecne uregulowania prawne bardzo je utrudniają. Brak możliwości zwołania posiedzeń sesji rady gminy uniemożliwia płynną realizację inwestycji, a od grudnia samorządowcy czekają na uruchomienie środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozwoliłoby to przygotować bardzo duży front robót dla naszych przedsiębiorców.

W tym trudnym okresie najważniejsze jest dla nas, abyśmy pozostali zdrowi. Zależy to w dużej mierze od nas samych. Koniecznie musimy dostosować się do wprowadzonych ograniczeń. Zachować spokój i zdrowy rozsądek.

W mojej ocenie największe ryzyko podejmuje obecnie służba zdrowia, która szczególnie musi zostać zabezpieczona w niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistej. Podjąłem zatem decyzję o przekazaniu z rezerwy kryzysowej Gminy Kościan pomocy finansowej dla Szpitala SPOZ w Kościanie kwoty 50.000 zł na jego doraźne potrzeby.

 

Wójt Gminy Kościan
/-/ Andrzej Przybyła

 

Źródło: Gmina Kościan

Najnowsze artykuły