OŚWIADCZENIE RATOWNIKA OD ,,KORONAWIRUSA’’

Michał Skrzypczak, zamieszkujący na terenie Powiatu Kościańskiego ratownik medyczny, poddany aktualnie kwarantannie domowej z powodu kontaktu z osobami zarażonymi ,,koronawirusem’’ wydał specjalne oświadczenia. Jego treść zamieszczamy poniżej:

,,W związku, iż od dnia 09.03.20 do dnia 22.03.20r. przebywam na kwarantannie domowej z racji kontaktu z trzema osobami z dodatnim wirusem SARS-CoV-2, podczas pracy w Szpitalu jako Ratownik Medyczny. Podaję aktualne informacje dot. stanu mojego zdrowia dla osób zainteresowanych, które w dniach 06-08.03.20 miały ze mną kontakt.

#1. Przez cały okres kwarantanny nie mam żadnych objawów chorobowych w kierunku wirusa SARS CoV-2, także moja najbliższa rodzina jest bez objawów chorobowych.

#2. Dnia 13.03.20r. został pobraniu u mnie wymaz z gardła na obecność wirusa.

DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE OTRZYMAŁEM INFORMACJI JAKI JEST WYNIK!

Mimo wielu telefonów, nic nie udało się wskórać…

#3. Wg. zaleceń sanepidu, jeśli do dnia 22.03.20 nie otrzymam wyniku, moja kwarantanna zostanie wydłużona do czasu otrzymania wyniku (żony i syna – nie).

#4. Osoby, które miały ze mną kontakt i NIE WYSTĄPIŁY U NICH OBJAWY WIRUSA SARS CoV-2,

Pozostajecie na kwarantannie bądź izolacji domowej do dnia 22.03.20 r. Po tym dniu, mogą zakończyć kwarantanne i powrócić do pracy oraz wychodzić z domu.

JEDNAKŻE PROSZĘ STOSOWAĆ SIĘ DO OGÓLNYCH KOMUNIKATÓW SANEPIDU I RZĄDU GDYŻ KWESTIE BLISKICH KONTAKTÓW ZOSTAJĄ ZAOSTRZONE.

#5. Proszę wszystkich, abyście stosowali się to komunikatów, gdyż jeśli sami nie zadbamy o rozwagę w kontaktach z innymi, wirus zawita do naszej Gminy.

#6. Będę informować o dalszych losach mojego wyniku jak tylko go otrzymam.

Na tym etapie trudnych chwil dla nas wszystkich. Pragnę BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ za wszystkie słowa wsparcia w kierunku moim i mojej rodziny.

Otrzymałem wiele telefonów i wiadomości od osób które martwią się o moje zdrowie, jest to dla mnie bardzo budujące i pomocne. Dziękuję rodzinie oraz najbliższym sąsiadom z Czempinia za troskę, jedzenie, zakupy i to że JESTEŚCIE Z NAMI :)’’

Źródło: fb Michał Skrzypczak

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paula
Gość
Paula

W mediach pełno postów na temat kwarantanny i koronawirusa. Ja opiszę po krótce mój przypadek sytuacja z dzisiejszej nocy .Zadzwoniłam pod 112 ponieważ moja córka (4 lata) zaczęła mi strasznie kaszlec -dusić się, temp 38.Mówię , że miałyśmy stały kontakt z osobą z zagranicy ,oni kazali zadzwonić do sanepidu ,tak też zrobiłam . Pani ,która wysłuchała moja historię kazała zadzwonić na wieczorynke i zapytać czy nas przyjmą bo ona musiałaby specjalnie dzwonić po dyrektora, który wezwie do nas karetkę zakaźna . Zadzwoniłam i usłyszałam “przyjedź Pani własnym samochodem ” zatem jadę.Na wieczorynce przyjęła nas Pani w rejestracji ,wypisala ankietę bez… Czytaj więcej »

Majka
Gość
Majka

Źyczę zdrowia oraz pomyślnego wyniku testu. Pozdrawiam