AKCJE PANI BURMISTRZ ŚMIGLA

  1. Akcja „Czytanie Bajek”

– Czytanie bajek zaproponowałam w ramach akcji #zostańwdomu. Zdaję sobie sprawę z tego, że ten szczególny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pogoda coraz piękniejsza, zatem kusi, aby zażyć świeżego powietrza. Książki są lekarstwem na wszystkie problemy, zatem mam nadzieję, że wspólne czytanie umili nam wszystkim czas ­– burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Książki będą czytane codziennie poza niedzielą, burmistrz Śmigla zachęca rodziców, aby oni tego dnia kontynuowali tę akcję. Nagrania wideo będą dostępne o 12:00 na facebooku burmistrza Śmigla Małgorzaty Adamczak.

  1. Zrzutka

Z inicjatywy Małgorzaty Adamczak założona została zbiórka publiczna na portalu „zrzutka” na potrzeby kościańskiego szpitala – link: https://zrzutka.pl/p38zb5

„Szanowni Państwo, szpital w Kościanie potrzebuje realnego wsparcia, naszego wsparcia! Zatem zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie, które w całości zostanie przeznaczone na doposażenie kościańskiego w szpitala. Planowane zakupy to:

– maseczki chirurgiczne,

– maseczki FFP2,

– maseczki FFP3,

– maseczki N95,

– kombinezony ochronne,

– środki dezynfekujące.

 

Choć kościańska placówka nie została wyznaczona do bezpośredniej walki z epidemią koronawirusa, lekarze i personel przez cały czas są narażeni na kontakt z potencjalnie zarażonymi pacjentami. Jeżeli liczba chorych diametralnie wzrośnie, placówka musi być gotowa i doposażona” – komentarz Małgorzaty Adamczak.

 

  1. Akcja „Szyjemy Maseczki”

Małgorzata Adamczak zachęciła mieszkańców gminy Śmigiel, aby zorganizować akcję „szyjemy maseczki” w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy Śmigiel. Akcja jest bardzo prosta – do UM w Śmiglu zgłaszają się ludzie, którzy mogą uszyć maseczki. Burmistrz Śmigla chce, aby z maseczek mogli korzystać mieszkańcy minimalizując w ten sposób ryzyko zakażenia koronawirusem.

Urząd Miejski Śmigla zorganizowała materiał, a panie w czynie społecznym ruszyły już z produkcją.

Odzew, przede wszystkim mieszkanek gminy Śmigiel był bardzo duży. Już chwilę po zamieszczeniu komunikatu telefony w Urzędzie zaczęły się urywać. Wiele kobiet zaangażowało się w akcję i już pierwsze maseczki mamy gotowe – Małgorzata Adamczak burmistrz Śmigla.

 

Źródło: Gmina Śmigiel

Najnowsze artykuły