ŚMIGIELSKI PAKIET POMOCOWY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

To pierwsza odsłona rozwiązań, z których skorzystać będą mogli m.in.: właściciele restauracji, fryzjerów, czy salonów kosmetycznych. Z pakietu skorzystać będą mogli także: właściciele księgarń, sklepów z odzieżą, salonów obuwniczych, czy sklepów ze sprzętem gospodarstwa domowego.
“Powstanie możliwość skorzystania z odroczenia terminów płatności za: lokale komunalne, podatek od nieruchomości, czy dzierżawę terenu, a także możliwość rozłożenia płatności na raty (czynsze, podatki od nieruchomości, dzierżawy). Są to pierwsze, najbardziej potrzebne, działania związane z możliwością odroczenia terminów płatności i rozkładania na raty zobowiązań wobec gminy. To nic innego, jak czasowe zawieszenie płatności “-mówi Małgorzata Adamczak, Burmistrz Śmigla.
Czekamy na systemowe rozwiązania rządu. Jak tylko będą, wprowadzimy je do naszego pakietu i rozszerzymy pomoc dla przedsiębiorców.
Celem jest ograniczenie uciążliwości wynikających z obecnej sytuacji, w jakiej znalazły się śmigielskie firmy, których funkcjonowanie zostało zawieszone do odwołania.
Każdy wniosek złożony będzie rozpatrywany indywidualnie.
“Czekając na rządowe rozwiązania staramy się działać na tyle, ile możemy robić, w ramach aktualnie obowiązujących przepisów. Zdajemy sobie sprawę, że w związku z pandemią wielu przedsiębiorców jest w bardzo trudnej sytuacji, bowiem z dnia na dzień przestali osiągać przychody ze sprzedaży. Chcielibyśmy, aby nie musieli martwić się zobowiązaniami wobec gminy zarówno tymi prawnymi, jak i cywilnoprawnymi” – mówi Marcin Jurga, zastępca Burmistrza Śmigla.
źródło:Urząd Miejski Śmigiel

Najnowsze artykuły