KOMUNIKAT Z-CA BURMISTRZA ŚMIGLA, MARCINA JURGI

„Drodzy Seniorzy i Uczniowie, należy podjąć działania profilaktyczne, aby uchronić naszych mieszkańców przed pandemią. Pamiętajmy, obecny czas wolny od szkoły to nie są dodatkowe ferie, jest to czas społecznej kwarantanny, by uniknąć rozpowszechnienia wirusa.

Zatem apelujemy,

ograniczcie przebywanie w miejscach publicznych, gdzie można się zarazić. Duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową, zatem zachowajmy ostrożność i pamiętajmy, by:

🔸często myć dłonie, które mają nieustanny kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami,

🔹ograniczmy dotykanie twarzy,

🔸używajmy środków dezynfekujących w celu przetarcia klamek, włączników światła, czy też stołów,

🔹unikajmy kontaktu dotykowego – używajcie żeli antybakteryjnych lub innych detergentów antybakteryjnych w miejscach publicznych,

🔸dezynfekujmy telefony komórkowe będące siedliskiem bakterii – nie kładźmy ich na stołach, przecierajmy je chusteczkami dezynfekującymi,

🔹zachowajmy bezpieczną odległość od rozmówcy (minimum 1,5 metra), w najbliższym czasie ograniczmy czuły kontakt z członkami rodziny, szczególnie z dziećmi, które mogą być nosicielami wirusa, choć przechodzą go bezobjawowo.

Drodzy Seniorzy,

rozważcie zastąpienie kontaktów osobistych rozmowami telefonicznymi. Pijcie dużo wody i starajcie się zdrowo odżywiać. W miarę możliwości starajcie się nie wychodzić na zakupy, po lekarstwa, czy załatwić sprawy urzędowe, czy też lub pocztowe. Poproście o to swoich bliskich lub sąsiadów.Podejmowane działania nie mają na celu siania paniki, mają one charakter profilaktyczny. To od nas zależy jak szeroko rozprzestrzeni się koronawirus”.

Zastępca Burmistrza Śmigla

Marcin Jurga

Najnowsze artykuły