SKRZATY ZAGRAŁY W ZIMOWYM TURNIEJU WZPN W STARYCH OBORZYSKACH

AP Reissa Kościan, KS Promień Krzywiń i LZS Juna-Trans Stare Oborzyska – to zespoły, które reprezentowały w niedzielę powiat kościański w Zimowym Turnieju Skrzatów WZPN w Hali Widowiskowo-Sportowej w Starych Oborzyskach. Zimowy Turniej Skrzatów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej przyciągnął do Starych Oborzysk aż 12 zespołów z różnych stron regionu, a w sumie rywalizowało blisko 100 dzieci z rocznika 2013 i młodsi. Zespoły z powiatu kościańskiego zmierzyły się m.in. z drużynami: AP Reissa Leszno, AP Red Box Poznań, FA Leszno,  Ka 4 ResPect Krobia czy Warta Śrem. Turniej rozgrywany był na trzech boiskach dla skrzatów systemem każdy z każdym zgodnie z unifikacją PZPN, czyli na boisku w danej drużynie przebywało 4 zawodników bez bramkarzy. Impreza miała charakter festynu piłkarskiego i nie była prowadzona klasyfikacja. Każdy z zawodników otrzymał medal za uczestnictwo.

– Każdy z naszych wychowanków zdobył dziś kilka bramek, co zapewne będzie długo wspominał, gdyż niektóre były naprawdę piękne. Bardzo cieszą liczne wygrane pojedynki 1×1 i gra zgodnie z filozofią naszego klubu, który zapewnia ciągłość szkolenia od skrzata do zespołów Centralnej Ligi Juniorów oraz klas sportowych – mówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Należy podkreślić, że w zespołach AP Reissa Kościan, KS Promień Krzywiń i LZS Juna-Trans Stare Oborzyska znalazło się wiele dziewczynek co świadczy o dużym ich zainteresowaniem piłką nożną. Ponadto dodatkowo klub LZS Juna-Trans wystawił zespół złożony tylko z dziewczynek. Przypomnijmy, że cykl zakończy się 14 marca 2020 roku turniejem w Czempiniu.

 

Najnowsze artykuły