SIATKARSKIE DERBY KOŚCIANA

Featured Video Play Icon

W hali w Racocie rozegrano zaległe spotkanie Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej pomiędzy ,,Magik Miętą Team’’, a Bricomarche Kościan. Jak na derby przystało spotkanie miało niezwykle zacięty przebieg i momentami stało na wysokim poziomie. Pierwszy set od początku dobrze ułożyły się dla ,,Magików’’, którzy szybko odskoczyli na kilka punktów i kontrolowali sytuację do końca seta wygrywając go 25-22. Druga odsłona odwrócił nieco role i to Bricomarche Kościan od początku zdobyło kilkupunktową przewagę i kontrolowało seta. Dopiero końcówka spotkania wyrównała się i w pewnym momencie tablica wyników wskazała 21:21. Tutaj większą odpornością psychiczną wykazali się zawodnicy Krzysztofa Sikory i wygrali tego seta 25:21. Przed decydującym trzecim setem tablica wskazywała remis 1:1! Trzeci set to już typowa walka punkt za punkt, z delikatną przewagą Bricomarche. Ciekawe akcje w ataku i obronie spowodowały, że mecz mógł podobać się przyglądającej się z trybun publiczności. Ostatecznie trzeci set zakończy się wygraną Bricomarche 25:23!

MAGIK MIĘTA TEAM – BRICOMARCHE KOŚCIAN 1:2 (25:22, 21:25, 23:25)