ŚMIGIELSKI DZIEŃ OTWARTYCH SERC PO RAZ DRUGI RAZ!

Maja Tomaszyk z Bruszczewa urodziła się w 2017 roku. Lekarze od początku podjęli walkę o jej życie. Najpierw założono dziewczynce rurkę tracheostomijną, bowiem miała problemy z oddychaniem, później zdiagnozowano u niej hipoplazję pnia mózgu i móżdżku i na koniec założono PEG-a. Rodzice każdego dnia walczą o polepszenie jej warunków życia.

– Nie znałem historii Mai. Zadzwoniła do mnie Marlena Nowak Białas mająca kontakt z rodzicami dziecka i zapytała mnie czy planuję zorganizować jakąś imprezę, bowiem tej rodzinie przyda się każdy grosz. Nie czekałem, pojechałem do Szymona Drożdżyńskiego i Henia Drobnika. Nie zastanawialiśmy się długo, praktycznie od razu postanowiliśmy działać – komentuje Piotr Błaszkowski jeden z organizatorów eventu.

19.01.2020 roku w hali w Nietążkowie odbył się już II Śmigielski Dzień Otwartych Serc. Podczas niego zebrano aż 26.938,07 zł. Pieniądze w całości przeznaczone zostaną na leczenie 3-letniej Mai.W organizację imprezy zaangażowanych było bardzo dużo osób za co organizatorzy dziękują. Przede wszystkim kierują jednak wdzięczność: burmistrzowi Śmigla Małgorzacie Adamczak, Krzysztofowi Łącznemu radnemu Rady Miejskiej Śmigla, Stowarzyszeniu Inga, na czele z Izabellą Szablewską, Marlenie Nowak-Białas, Fundacji z Marzeniami na czele z Joanną Janowicz, wolontariuszom MDP Nietążkowo, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, Raptorom 4×4, rodzinie i przyjaciołom Mai.

 

źródło:U.M.Śmigiel