AP REISSA KOŚCIAN ZAGRA Z VARSOVIĄ I ELITE MAGIC LONDON

 

Drużyna żaków starszych Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w niedzielę będzie reprezentować okręg leszczyński w Lidze Mistrzów PRO w ramach prestiżowego Turnieju  FootballPro Cup Masters XIII, w którym wystąpią najlepsze zespoły w Polsce. Kościaniaków czekają mecze ze słynną Varsovią Warszawa, która wychowała Roberta Lewandowskiego czy Wigrami Suwałki czy Elite Magic London. Turniej FootballPro Cup Masters zaliczany jest do najbardziej prestiżowych turniejów dla młodych adeptów futbolu w Polsce i zostanie rozegrany w weekend 11-12 stycznia 2020 roku w hali pneumatycznej APR Arena Dębiec, która jest najnowocześniejszym obiektem sportowym w centrum Poznania. Czołowe szkółki piłkarskie z kraju będą rywalizować na trzech mobilnych boiskach z wysoką na 6 centymetrów nawierzchnią, która sprawia, że można się poczuć jak na naturalnym boisku. Trawa posiada certyfikaty FIFA Quality Pro. W pierwszym dniu imprezy w barwach Reprezentacji Polski U-9 APR zobaczymy kościaniaków Filipa Donata i Alana Szkudlarka, którzy będą rywalizować o puchar tej prestiżowej imprezy z takim klubami jak m.in. Akademia Piłkarska Reissa, Pogoń Szczecin, Gwardia Koszalin, Wigry Suwałki, Elite Magic London czy Varsovia Warszawa. Natomiast w niedzielę drużyna żaków starszych Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zaliczany do czołowych zespołów w Wielkopolsce będzie reprezentował okręg leszczyński w Lidze Mistrzów PRO. Kościaniacy zmierzą się z zespołami: Gwardia Koszalin, Wigry Suwałki, Elite Magic London, Varsovia Warszawa, AP Reissa Jarocin, AP Falubaz Zielona Góra, Reprezentacja Okręgu Konińskiego.

– Chłopcy pracowali na to wyróżnienie przez cały 2019 rok wielokrotnie stając na podium Ligi Mistrzów Turnieju Regionów WLLP, sięgając po brązowy Puchar Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” czy Złotą Podkowę Racotu oraz wygrywając turnieje okazjonalne w Wielkopolsce. Jest to dla nas poważny sprawdzian umiejętności na tle czołowych zespołów w Polsce, po którym wyznaczymy kolejne kierunki pracy. Fakt, że możemy występować w tak elitarnym gronie pokazuje jak wysoka jest jakość szkolenia w AP Reissa Kościan – mówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Przypomnijmy, że trwają noworoczne nabory uzupełniające do zespołów AP Reissa Kościan w kategoriach wiekowych: Skrzat (4-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat). Więcej informacji na www.akademiareissa.pl.