Uczniowie z ZSP w Kościanie odwiedzili magiczny, przedświąteczny Berlin

W środę 11 grudnia 2019 r. odbyła się wycieczka do Berlina. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas 1 LOg, 1 BRg, 1 TMR, 2 LO, 2w, 4 TBM wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie.

„Naszą podróż do największego miasta Niemiec i zarazem kraju związkowego rozpoczęliśmy o godz. 7. 00. Po kilku godzinach podróży komfortowym autokarem Biura Usług Turystycznych Wibiki Trawel przekraczaliśmy granicę. Na miejscu osobiście lub też autokarem zwiedziliśmy/zobaczyliśmy takie miejsca jak m.in.: Reichstag (z zewnątrz); Brama Brandenburska; Wyspa Muzeów; Alexanderplatz; Wieża Telewizyjna; Aleja Unter den Linden- uważana za jedną z najpiękniejszych ulic tego miasta i stanowiąca jego ważną atrakcję turystyczną- z Uniwersytetem, Operą  i Pałacem; Grób Nieznanego Żołnierza i wiele innych.

Niezapomnianym wrażeniem był również spacer po trzech berlińskich kiermaszach bożonarodzeniowych gdzie mogliśmy skosztować niemieckich przysmaków, napić się gorącej czekolady i zakupić prezenty gwiazdkowe.

Wszyscy po niezwykle miło spędzonym dniu wróciliśmy w  znakomitych humorach do swoich domów. O wszystkich zabytkach i miejscach opowiadała nam licencjonowany pilot- przewodnik p. Małgorzata Wierzbicka.  Opiekunami wycieczki byli: p. Katarzyna Marciniak-Helińska, p. Karol Dudkowski i p. Tomasz Soszyński”  Liwia Bereszyńska, Agata Frąckowiak, Dominika Kostrzewska, Marcelina Kuczma i Julia Nadstazik, z kl. 2 LO p

 

Najnowsze artykuły