SZPIKOWA PACZKA 2019

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, kolejny raz włączyli się w organizację Szpikowej Paczki. „Wzorem ubiegłego roku zbieraliśmy artykuły da dzieci i ich rodzin przebywających na oddział onkologii w Poznaniu. W zbiórce brali udział nie tylko uczniowie- ale również Rodzice, tych młodocianych pracowników, którzy ze względów na zajęcia praktyczne nie mogli pojawić się w szkole. Chęć pomocy chorym dzieciom- została doceniona przez uczniów Naszej Szkoły, którzy niezwykle ciepło przyjęli darczyńców. Zbiórka prowadzona była przez Fundację Anny Wierskiej DAR SZPIKU, mającej swoją siedzibę w Poznaniu. To właśnie tam zawieźliśmy artykuły, które zebraliśmy na terenie Naszej Szkoły: herbaty (63) , kawy (24), czekolady (252), gry i zabawki (42 sztuki). Artykuły przeliczyli Oskar i Zosia z klasy 1 BRg.

Do siedziby fundacji w Poznaniu dostarczył je Bartosz z klasy 1 BEl wraz z organizatorką zbiórki na terenie ZSP p. Katarzyną Marciniak-Helińską. Zarówno Szkoła jak i koordynatorka zbiórki otrzymali podziękowania. Kolejna taka zbiórka za rok.

Katarzyna Jankowiak 3 LOp”.