MŁODZICZKI W ELICIE!

W ostatnim turnieju Wielkopolskiej Ligi Młodziczek UKŻPS Kościan na własnym terenie gościły zespoły Enea Energetyk Poznań II oraz UKS Śmigiel. W pierwszym pojedynku gospodynie grając dobrą siatkówkę zwyciężyły 2:0 z zespołem z Poznania. W kolejnym pojedynku zespół ze Śmigla pokonał 2:1 młode Poznanianki. Tym samym podobnie jak tydzień temu w ostatnim meczu pomiędzy UKŻPS Kościan, a UKS Śmigiel zapowiadały się wielkie emocje i tak też było. Przez większość pierwszego seta kilku punktową przewagę utrzymywały gospodynie, następnie wyrównana końcówka i mnóstwo zwrotów akcji sprawiły, że to Kościanianki zwyciężyły na przewagi 26:24. Drugi set UKŻPS zaczął od fatalnych błędów i goście prowadzili już 16:4. W tym momencie przy zagrywce Rozalii Moszyńskiej drużyna z Grodu nad Obrą odrobiła starty i jest po 16. Końcówka należał do gości 25:18. Kolejny tie break między tymi drużynami również zakończył się na korzyść Śmigla. Zespół gości odskoczył na 5:0 i pomimo próby gonienia wyniku ostatecznie UKŻPS przegrał do 9. Pomimo porażki kościanianki znalazły się w najlepszej ósemce w Wielkopolsce.

Źródło: Ukżps Kościan