„BY NA DRODZE BYŁO BEZPIECZNIEJ”- DZIAŁANIA KOŚCIAŃSKICH POLICJANTÓW

17 listopada 2019 roku przypadał Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Tego dnia policjanci z kościańskiej drogówki wraz z profilaktykiem przeprowadzali działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road  Traffic Victims).

Każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób. Statystyki są tylko liczbami, jednak za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Właśnie dlatego, akurat tego dnia kościańscy policjanci przeprowadzili działania w ramach akcji „Świeć przykładem” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa. Poza apelami dla dorosłych o odpowiednie zachowania i ostrożność funkcjonariusze swoje uwagi kierowali również do najmłodszych, wręczając odblaski. Materiały profilaktyczne w postaci elementów odblaskowych, którymi dysponowali zostały przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie.

W ramach akcji „Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo” policjanci zwracali także uwagę na odpowiednie i sprawne oświetlenie w samochodach. Kierowcy, którzy byli kontrolowani otrzymywali materiały profilaktyczne.

Korzystając z drogi, niezależnie od tego, czy kierujemy pojazdem, czy też jesteśmy pieszymi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, podjętych decyzji, koncentracji, zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a co za tym idzie zdrowie i życie człowieka.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły