NOWA DROGA DO GRANICY POWIATU

Zakończyły się prace przy przebudowie drogi na odcinku granica powiatu kościańskiego –  Brońsko – Nowy Białcz do drogi wojewódzkiej nr 312 w Czaczu.

W ramach zadania Przebudowa drogi powiatowej nr 3584P na odcinku granica powiatu kościańskiego – Brońsko – Nowy Białcz – droga wojewódzka nr 312 (Czacz), dofinansowanego z Funduszu Dróg Samorządowych, przebudowanych zostało blisko 6 km drogi. Wartość inwestycji wyniosła ponad 5 mln złotych, z czego ponad 2,5 mln złotych pochodzi z FDS. Ponad 1,2 mln dołożyła Gmina Śmigiel. Reszta kwoty to środki pochodzące z budżetu Powiatu Kościańskiego.

Na całej długości przebudowywanej drogi położona została nowa nawierzchnia bitumiczna. Poza tym jezdnie poszerzono do 5,5 metra, a w Brońsku do 6 metrów. Na długości blisko 600 metrów po jednej stronie jezdni w Brońsku położony został chodnik o szerokości 2 metrów.
W Brońsku powstało wyniesione przejście dla pieszych, a wjazdy na posesje wyłożone zostały kostką betonową. Na wjeździe do Brońska wybudowano wyspę dzielącą na jezdni wraz
z odgięciem toru jazdy. W Nowym Białczu i Brońsku wybudowano przystanki komunikacyjne z peronami. W niebezpiecznych miejscach, na przepustach i przy wyspie dzielącej, ustawione zostały bariery energochłonne. Przebudowane zostały także cztery skrzyżowania z drogami gminnymi i powiatowymi. Ponadto pobocza zostały wzmocnione pofrezem, zjazdy na pola utwardzone, w Brońsku na długości 550 metrów wybudowano odwodnienie drogi poprzez kanalizację deszczową. Wykonane zostały także roboty mostowe, a w skrajni drogi obcięto gałęzie.

Wykonawcą prac przy przebudowie drogi było Przedsiębiorstwo Drogowe “DROGBUD” z Grabonogu.

 

Źródło: Powiat Kościan

Najnowsze artykuły