„BEZPIECZNY SENIOR”- DZIAŁANIA W KOŚCIAŃSKIM ZUS-ie

15 października 2019 roku w wyniku „Porozumienia o współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli” podpisanym przez ZUS oraz KGP, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Kościanie zorganizowano „Dzień seniora”.

Przez kilka godzin zainteresowani mogli bezpłatnie sprawdzić poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze. Radą służył także przedstawiciel Opieki Społecznej w Kościanie. W działania zaangażowali się również policjanci z kościańskiej komendy. Dzielnicowy oraz profilaktyk przestrzegał przed zagrożeniami związanymi z wszelkiego rodzaju oszustwami. Policjanci apelowali do seniorów o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Prosili, by nie przekazywano oszczędności osobom postronnym i nie wpuszczano takich osób do mieszkań i domów.

We współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie poruszano tematy związane z przemocą. Udzielano informacji, gdzie można otrzymać pomoc w sytuacji, gdy jest się osobą pokrzywdzoną tego typu przestępstwem. Rozdawano materiały informacyjne.

Zgodnie z hasłem przewodnim przedsięwzięcia „Zdrowi, bezpieczni i aktywni” zachęcano także do aktywności fizycznej. Przy czym zwracano uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominano zasady i obowiązki niechronionych uczestników ruchu drogowego. W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach wręczano odblaski.

Ponadto w rozmowach przybliżano informacje o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcano do korzystania z tego narzędzia.

 

Źródło: KPP Kościan