“NOC ZAWODOWCÓW”- MY TEŻ TAM BYLIŚMY!

W piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbyła się już druga edycja „Nocy zawodowców”. W tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Policji. Funkcjonariusze kościańskiej komendy zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Ponadto szerzyli profilaktykę w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie PaToklimaty”.

Piątkowa impreza łączyła w sobie promocję kształcenia zawodowego oraz targi pracy. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Patronatem honorowym wydarzenie objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Na „młodych ludzi” czekało wiele atrakcji. Na naszym stoisku można było obejrzeć różnorodne umundurowanie oraz wyposażenie jakim dysponują policjanci w codziennej służbie. Dość duże zainteresowanie wzbudzał motocykl wykorzystywany przez policjantów z ruchu drogowego. Nie zabrakło pytań o warunki i kryteria jakie musi spełnić kandydat do służby.

Z uwagi na spore uczestnictwo młodzieży policjanci wykorzystali okazję i przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie PaToklimaty”. Przestrzegano przed konsekwencjami zdrowotnymi, społecznymi i prawnymi. Poruszano także kwestie uzależnień od nikotyny, a także uświadamiano o HIV oraz Aids. Funkcjonariusze rozdawali ulotki tematyczne oraz adresy, gdzie można skorzystać z pomocy.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. To dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie.

 

Źródło: KPP Kościan