365 DNI ZESPOŁU ,,SEMPLICZE”

Miniony rok szkolny to bardzo pracowity czas  dla zespołu Semplicze. Młodzież występowałai reprezentowała szkołę podczas 38 koncertów. Były to uroczystości patriotyczne, dożynki, spotkania młodzieży, imprezy sportowe, festiwale, koncerty świąteczne, imprezy charytatywne oraz środowiskowe. Oto nasza muzyczna podróż:

1.     Festiwal Tradycji i Folkloru – Domachowo
2.     Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym – Boszkowo
3.     Podsumowanie projektu „Krzyżanki w fotografii” – Krzyżanki
4.     Na ludowo – Soplicowo
5.     Uroczystość jubileuszowa Klubu Seniorów –  Krzywiń
6.     Uroczystość rodzinna – Krzywiń
7.     11 Listopada „Muzyczne Perły” – Krzywiń
8.     „Semplicze śpiewają patriotycznie i ludowo” – Pempowo
9.     Podsumowanie Projektu Europejskiego – Gostyń
10.  Koncert dla delegacji z Polniczki – Czechy
11.  Koncert Świąteczny – Soplicowo
12.  Koncert Świąteczny – Biblioteka Miejska Leszno
13.  Support Enej – Krzywiń
14.  Koncert Świąteczny Światełko Betlejemskie – Poznań Stary Rynek
15.  Koncert Świąteczny – Kościół Św. Leonarda w Lubiniu
16.  Koncert Świąteczny – DPS Mościszki
17.  Koncert Świąteczny – Dolsk
18.  Koncert dla Klubu Seniora w Lubiniu
19.  Koncert na MISTRZOSTWACH POWIATU KOŚCIAŃSKIEGO W NARCIARSTWIE I SNOWBOARDZIE – Zieleniec
20.  Koncert dla wymiany polsko-hiszpańskiej – Soplicowo
21.  Pokazy taneczne – Krzywiń
22.  X Biegu Transplantacja to życie – Leszno
23.  Zlot Traktorów – Soplicowo
24.  Koncert na uroczystości weselnej – Dalewo
25.  Koncert na uroczystości jubileuszowej – 18 urodziny – Krzywiń
26.  Koncert premierowy -„Jest na końcu mapy taka wieś”- Teatr Miejski Leszno
27.  Koncerty na wycieczce artystyczno-turystycznej w Czechach –Polniczka, Ždiar, Havlíčkova Borová, Ždírec nad Doubravou
28.  Triathlon Soplicowo
29.  Paradiso – zlot młodzieży Święta Góra – Gostyń
30.  Artyści dla Cichowa, Cichowo dla Artystów
31.  Koncert przy fontannie – Skorzęcin
32.  Muzyczna Podróż dookoła świata – Cichowo
33.  Happening dożynkowy Gostyń
34.  Dożynki Powiatowe Dobre Smaki – Święta Góra – Gostyń
35.  Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych – Dębiec Nowy
36.  Dożynki – Bojanowo
37.  Dożynki – Czempiń
38.  Pyro-Car Bielewo 2019

Oprócz koncertowania zespół intensywnie pracował nad filmem „Jest na końcu mapy taka wieś”, autorstwa czeskiego malarza i artysty grafika Filipa T.A.K. zaprzyjaźnionego ze szkołą krzywińską. Film opowiada o pracy zespołu, wielkiej przyjaźni i emocjach muzycznych. Sceny nagrywane były jesienią i wiosną w szkole, podczas prób, na koncertach oraz w domach rodzinnych uczniów. Premiera filmu odbyła się 17 maja 2019r. w Teatrze Miejskim w Lesznie. Spotkania zespołu odbywały się w środy w godzinach 13.30 – 18.30, a w zajęciach brali udział członkowie młodsi i starsi, co pozwoliło im się poznać, zaprzyjaźnić i wzajemnie od siebie uczyć. Zespół brał  udział w obozach szkoleniowych, podczas których intensywnie szlifował dotychczasowy repertuar i przygotowywał nowe utwory oraz układy taneczne. W sezonie wakacyjnym próby odbywały się raz w tygodniu. Młodzież często docierała na spotkanie po pracy, co jednak wcale nie przeszkadzało jej w całkowitym zaangażowaniu się w ćwiczenia wokalne czy taneczne. Członkowie zespołu znaleźli też czas na przyjemny relaks podczas wyjazdu m.in. do Czech na zaproszenie FILIPA T.A.K oraz zaprzyjaźnionych czeskich szkół Polniczka, Ždiar, Havlíčkova Borová i Ždírec nad Doubravou. Wypoczywaliśmy też w Skorzęcinie, w którym po spontanicznych koncertach miejscowi włodarze zaprosili zespół ponownie, pokrywając koszty pobytu. Sezon wakacyjny zakończyliśmy wyjazdem pod namioty do Cichowa oraz spływem kajakowym po Jeziorze Cichowskim. Wszystkie formy wypoczynku łączyły się ze śpiewem i występami zespołu. Miesiąc wrzesień to „urlop” dla zespołu, który przez cały rok, wielokrotnie rezygnując z wolnych popołudni czy sobót i niedziel, ma teraz czas na zaplanowanie obowiązków szkolnych – dla 11 uczniów to nauka w nowych szkołach. Pracują tylko młodzi członkowie zespołu. Przed nami kolejny sezon wyzwań artystycznych. W październiku rozpoczynamy pracę nad koncertem świątecznym, występem na spotkaniu Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi, uroczystości Laureaci nagród „Wiadomości Kościańskich”. Dużym wyzwaniem jest koncert w listopadzie,  w jednym z teatrów krakowskich na zaproszenie Jerzego Fedorowicza senatora RP, aktora teatralnego i filmowego. Serdecznie zapraszamy do naszej fotogalerii, by zobaczyć całoroczną muzyczną podróż Semplicze.

Źródło: krzywin.pl