SPRAWCY KRADZIEŻY USŁYSZELI ZARZUTY

Dwaj mieszkańcy Kościana usłyszeli zarzuty kradzieży rowerów, do której doszło w środę 28 sierpnia tego roku. Skradzione jednoślady zostały odzyskane i trafiły z powrotem do prawowitych właścicieli. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch górskich rowerów. Jednoślady w chwili kradzieży stały zaparkowane przed blokiem mieszkalnym w Kościanie. Wartość rowerów osoba zgłaszająca wyceniła łącznie na kwotę 1400zł. Podjęte przez  funkcjonariuszy działania doprowadziły do dwóch mężczyzn w wieku 22 i 20 lat. Starszego zatrzymano już w dniu kradzieży. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów za różne przestępstwa, w tym również zarzut kradzieży dwóch rowerów.  Ustalono, że działał wspólnie z 20-latkiem, który został zatrzymany dzień później. Na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował 22-latka na trzy miesiące.

Kolejny raz w ustaleniu sprawców pomogła dobra współpraca Policji ze Strażą Miejską a także skuteczny monitoring miejski. Rowery zostały odzyskane, co dla osoby pokrzywdzonej przestępstwem jest najbardziej istotną informacją.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kościan

 

Najnowsze artykuły