SPORTOWE WAKACJE W ŚMIGIELSKIM SCHRONISKU

W wakacje w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Śmiglu 100 dzieci z powiatu wzięło udział w dwóch turnusach sportowo – rekreacyjnych. W drugim z nich wzięły udział dzieci młodsze. Najmłodszy z uczestników miał 4 lata.

W programie dominował sport, zajęcia plastyczne, znalazł się także czas na pląsy i śpiewy. Dzieci wzięły udział w trzech wyjazdach. Były w Koczurach, Krzyżowcu oraz Kościanie. Dodatkową, wykorzystywaną atrakcją był basen miejski w Śmiglu i zajęcia sportowe w śmigielskim klubie Ambed Gym&Fitness. Dzięki strażakom z OSP Stare Bojanowo oraz  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, dzieci poznały tajniki pracy strażaka.

Opiekunowie zorganizowali uczestnikom turnusów trzy ogniska. Nowością, która bardzo interesowała młodzież, były zajęcia wokalne. Ponadto, podczas pierwszego turnusu dzieci poznawały podstawowe zwroty w języku japońskim, hiszpańskim, hindi, francuskim oraz holenderskim. Miały także okazję do zasmakowania sztuki walki Karate Shotokan. Półkolonie zakończyły się wspólnymi zabawami z rodzicami.

Wypoczynek dzieci otrzymał wsparcie od samorządu Powiatu Kościańskiego. Zarząd Powiatu Kościańskiego w tym roku na realizację programu „Wakacje na sportowo” przeznaczył kwotę ponad 43 tys. złotych.

 

Źródło: Powiat Kościan