LZS Rywal Ewmar Kurza Góra ze wsparciem Akademii Piłkarskiej Reissa

LZS Rywal Ewmar Kurza Góra przed startem nowego sezonu pozyskał silnego partnera strategicznego, którym została Akademia Piłkarska Reissa. Jedna z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce jeszcze bardziej będzie wspierać rozwój sportu wśród dzieci oraz młodzieży w mieście i gminie Kościan.

Akademia Piłkarska Reissa ma już blisko 10 lat i zaliczana jest do najlepszych szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży w Polsce. Czołowe zespoły APR występują w Centralnej Lidze Juniorów, drużyny dzieci i młodzieży zdominowały w sezonie 2018/2019 rywalizację w rozgrywkach WZPN i regularnie stają na podium Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Ponadto Puchar Prezesa PZPN powędrował w tym roku w ręce utalentowanych zawodników Akademii, a zespół wychowanków występuje w Lidze Międzyokręgowej. Filia klubu od kilku lat funkcjonuje również na terenie gminy i miasta Kościan.

– W ostatnich dwóch latach nasze zaangażowanie w rozwój sportu dzieci i młodzieży na terenie miasta i gminy Kościan wzrosło, a dzięki dobrej współpracy z samorządem lokalnym postanowiliśmy zwiększyć nasze wsparcie w rozwój sportu wśród dzieci oraz młodzieży. Dziękujemy burmistrzowi Piotrowi Ruszkiewiczowi i wójtowi Andrzejowi Przybyle za zaufanie i pomoc przy realizacji naszych sportowych inicjatyw, których efektem jest wzrost sukcesów sportowych młodych kościaniaków – mówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Kolejnym etapem współpracy będzie wsparcie klubu LZS Rywal Ewmar Kurza Góra, który występuje w rozgrywkach Klasy A WZPN. – Planujemy w najbliższym czasie, aby LZS awansował do rozgrywek Klasy Okręgowej, a mając tak solidnego partnera strategicznego możemy poważnie myśleć o realizacji tych celów. Klub już zyskał wsparcie szkoleniowe, pierwszy zestaw sprzętu, pomoc przy utrzymaniu obiektu, a w najbliższym czasie otrzymamy sprzęt, którego pozazdrości nam nie jeden zespół. Ważne będzie również wsparcie w pozyskiwaniu grantów – mówi Janusz Sworacki z zarządu LZS Rywal Ewmar Kurza Góra.

Strony podpisały właśnie ramową umowę o współpracy. – Cieszy nas fakt, że Akademia Piłkarska Reissa – Kościan zgodnie z przepisami PZPN będzie przekazywać do naszego klubu najstarszych zawodników. A to bardzo utalentowana młodzież, która już trenuje na naszych obiektach – mów trener Patryk Kowalski z LZS Rywal Ewmar Kurza Góra. Ponadto pod koniec czerwca kluby wspólnie zorganizowały festyn rodzinny, w którym wzięło udział kilkuset mieszkańców Gminy Kościan.

Wiadomo już, że pod koniec wakacji na stadionie w Kurzej Górze odbędzie się turniej piłkarski dla dzieci i mecz pokazowy z okazji 25-lecia istnienia klubu LZS Rywal Ewmar Kurza Góra z udziałem gościa specjalnego. W najbliższym czasie strony przedstawią plan wydarzeń, które wspólnie przygotują dla mieszkańców miasta i gminy Kościan. Planują również wspólny starania o środki finansowe na polepszenia warunków szkoleniowych na stadionie m.in. w ramach programu „Szatnia na medal” i konkursów Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawodnicy, którzy są zainteresowani występami w barwach LZS Rywal Ewmar Kurza Góra klub zaprasza na trening konsultacyjny, który odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19:00 na stadionie przy ul. Leśnej 31 w Kurzej Górze. Więcej informacji udziela również kierownik zespołu Janusz Sworacki pod tel. kom. 511 088 728.

Wiadomo już, że LZS Rywal Ewmar w terminie 10-11 sierpnia rozegra mecz w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski, a inaugurację nowego sezonu zaplanowano na weekend 17-18 sierpnia. W grupie ósmej będzie występować 14 zespołów.