Ludzie z żelaza po raz trzeci opanują Nowy Dębiec

18 czerwca 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Kościanie odbyła się konferencja prasowa podczas której włodarze Gminy Kościan, Miasta Kościana oraz Powiatu Kościańskiego podpisali porozumienie o współorganizacji III edycji imprezy sportowej “Kościan – Nowy Dębiec Triathlon”, która odbędzie się 25 sierpnia 2019 roku. W spotkaniu oprócz samorządowców uczestniczył również organizator główny zawodów Paweł Kotas.
– W tym roku planujemy kilka zmian głównie związanych z trasą kolarską. Mamy nową, piękną drogę do Racotu, będziemy chcieli ją wykorzystać. Ruch zostanie poprowadzony w dwóch kierunkach, dzięki czemu mieszkańcy uzyskają dostęp do miejscowości – zauważył Kotas. – Na pewno ta nowa trasa pozwoli nam zaprezentować gminę Kościan i powiat kościański.  Po raz pierwszy w tym roku rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski Straży Pożarnych pod patronatem Komendy Głównej oraz Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Policji we współpracy z Komenda Powiatową Policji w Kościanie. Nowością będą też zawody na dystansie krótkim TRI TRI TRI.
– Rywalizacja będzie odbywała się na oczach kibiców – powiedział P. Kotas. – Przewidujemy start 20 osób. To nowość na arenie triathlonowej. Zobaczymy jak się to rozwinie. Takie krótkie pętle pozwolą zorganizować zawody niemal wszędzie, pozwoli to też nie angażować dróg miejskich, nie blokować ich – zauważył. – Powiat kościański wyróżnia się na mapie Polski, jeśli chodzi o
zawody multisportowe – podsumował  Kontynuowany będzie też pomysł występu sztafet, startu w triathlonie trzech osób – reprezentantów firm i sołectw. Podobnie jak w latach ubiegłych
rozegrane zostaną zawody duathlonowe dla dzieci. Przypomnijmy, że Greatman Trilogy to cykl imprez sportowych odbywających się w Kórniku, Śremie i Nowym Dębcu.  Serdecznie zapraszamy do zapisów: http://www.greatman.pl/kosciantriathlon/ oraz śledzenia fanpage Kościan Triathlon.

 

 

 

źródło:Powiat Kościański

Najnowsze artykuły