Upalna sobota na rowerach

W drugim Powiatowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie wzięło udział dziewięćdziesięciu miłośników turystyki rowerowej. Rowerowa wycieczka, która prowadziła szlakami Ziemi Kościańskiej, odbyła się w upalną sobotę – 15 czerwca 2019 roku – i była prawdziwym wyzwaniem dla jej uczestników.

Rowerzystów zebranych w miejscu startu, na Placu Krimpen w Kościanie, przywitał biorący udział w rajdzie Starosta Kościański Henryk Bartoszewski. Po zapozowaniu do wspólnego zdjęcia uczestnicy rajdu wyruszyli wzdłuż kanału pod drogą nr 5 do Kiełczewa, by dalej przez Szczodrowo, Kokorzyn, Krzan, Kotusz, Prętkowice, Brońsko, dojechać do Karśnic. Dalej rowerzyści ruszyli do Nowego Białcza, by przez Skoraczewo wrócić na metę rajdu, która tym razem przygotowana została w szkole w Kokorzynie. Tam na zmęczonych pogodą i trudną trasą rowerzystów czekała już pożywna zupa, ciasto drożdżowe i kawa.

Tradycyjnie zapisani na rajd rowerzyści otrzymali nagrody oraz gadżet promocyjny. Tym razem były to odblaskowe koszulki z nadrukowanym logo przygotowanym specjalnie na obchodzoną w tym roku przez Powiat Kościański 100-rocznicę powstania polskiej administracji powiatowej.

Cała trasa miała długość ok. 28 kilometrów i wiodła zarówno drogami polnymi jak i utwardzonymi. Wszystkim, którzy ją ukończyli, należą się brawa i wielkie słowa uznania.

Źródło: Powiat Kościan