O zagrożeniach w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Dużymi krokami zbliża się koniec roku szkolonego. Uczniowie czekają na upragnione wakacje. To już ostatni dzwonek, żeby porozmawiać z młodzieżą szkolną o czyhających zagrożeniach.

Wszyscy uczniowie z uprawnieniem czekają już na zakończenie roku szkolnego i dwa miesiące beztroskiego wypoczynku. Chcemy, żeby wszyscy cali i zdrowi wrócili wypoczęci do szkoły we wrześniu. Dlatego też korzystając z okazji, że uczniowie klas piątych ze szkoły podstawowej w Krzywiniu uczestniczyli w obozie profilaktycznym, spotkaliśmy się z młodzieżą nad jeziorem w Cichowie.

Policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii –  asp. Marek Ludwiczak zaprezentował  gremium spot filmowy promujący kampanię MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Omówił zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Wspomniał o zagrożeniach dla życia i zdrowia ludzkiego, a także omówił aspekty prawne posiadania narkotyków. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów.

Spotkania odbyły się w dwóch terminach. Chcieliśmy dotrzeć do jak największej liczby uczniów i mieć możliwość bezpośredniej z nimi rozmowy. Pierwszą pogadankę przeprowadzono w poniedziałek 10 czerwca, a drugą w środę 12 czerwca.

Źródło: KPP Kościan