AMERYKAŃSKI MUSICAL W KOŚCIANIE

Featured Video Play Icon

Zapraszamy do Kościańskiego Ośrodka Kultury na musical produkcji amerykańskiej pt. „Klucze”. Jest to wciągająca, inspirująca, rzucająca wyzwanie podróż, w której widz będzie mógł odkryć klucze do szczęśliwego i spełnionego życia dzięki podążaniu za dającym życie nauczeniem Jezusa. W roli głównej wystąpi Brent Grosvenor, artysta z Connecticut,  autor tekstu, muzyki, reżyser i aktor w jednej osobie. Jego musicale cieszą się wielkim uznaniem w USA. Wystawiane były wiele razy w teatrach Nowego Jorku i w 16 stanach USA, a także w wielu krajach europejskich, w Izraelu i Egipcie. W maju teatr muzyczny B. Grovenora występuje w Holandii i Belgii , po czym przybędzie do Polski.

 

 

                                      Kościańska publiczność będzie mogła oglądać artystę zza oceanu na  scenie

 

                        KOK 7 i 8 czerwca. Obydwa spektakle o godzinie 19.00

                             WSTĘP WOLNY

 

                                 SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

                                         Lights Up Productions  &  Fundacja Chrześcijańska Misja Pentekoste

 

 

 

 

                                                                                BRENT GROSVENOR

Wychował się w rezerwacie indian Nez Pierce na północy Idaho. Jego ojciec i matka oboje śpiewali i grali na instrumentach. Po latach nauki muzyki Brent trafił do amatorskiego teatru, gdzie znalazł się pod opieką aktora z Broadwayu, Freda Scheibe’a. Później zagrał w wielu znanych przedstawieniach. Obecnie Brent Grosvenor jest znany najbardziej jako aktor, kompozytor i reżyser, dyrektor Lights Up Productions. Jest autorem dziesięciu musicali, które były wystawiane w niemal wszystkich stanach USA oraz wielu innych krajach. Obecnie z żoną Tami i dwoma córkami, Arią i Victorią, mieszkają w Conneticut. Cała rodzna zaangażowana jest w produkcję i wystawianie musicali, które prezentują wysoki poziom artystyczny i profesjonalizm.
Pierwszy musical Brenta Grosvenora z roku 1997, My Rags to His Riches, był wystawiany ponad 300 razy m.in. w jednym z największych teatrów Nowego Yorku, The Lamb’s. Drugi musical, który był poświęcony pamięci Billy Sundaya, był wystawiany 230 razy i obejrzało go ponad 100.000 widzów. Wtedy powstał musical nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia pt.: The Richest Man in the Valley. W 2008 Grosvenor wypuścił kolejny musical pt.: The Passion of the King, poświęcony życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Jest to spektakl licencjonowany, wystawiany w każdą Wielkanoc w wielu kościołach w USA. W styczniu 2010 Grosvenor zaprezentował zaskakujący spektakl pt.: Lost in Vegas. Tę miłosno-detektywistyczną historię obejrzało na premierze 4,000 krzyczących fanów, a miesiąc później na to samo przedstawienie przyszło 3,000 widzów. Od tamtego czasu zespół aktorski liczy 35 osób i posiada własny sprzęt oraz inscenizację wartą pół miliona dolarów, która jest zabierana na zagraniczne tournee. Kolejny musical Brenta, Filary Ognia, został wystawiony po raz pierwszy we Włoszech w 2013 roku. Spektakl zabiera widzów w podróż w czasie do roku 60 n.e. Opowiada historię apostoła Pawła i rzymskiej nastolatki o imieniu Julia, której ojciec był strażnikiem Pawła, gdy ten odbywał areszt domowy. W przedstawieniu użyto wielu efektów specjalnych.

Musical pt. Klucze, choć to najnowsze dzieło artysty, było już wielokrotnie wystawiane w wielu polskich miastach. Jest dla widza podróżą odkrywającą drogę do odnowy , spełnienia, znalezienia pokoju i radości życia poprzez poznanie tego kim był i kim jest dziś Jezus z Nazaretu.  Celem musicalu jest w zrozumiały sposób wyjaśnić różnicę jaka jest miedzy byciem po prostu religijnym, a podążeniem za dającym życie nauczaniem Chrystusa.

Najnowsze artykuły