Konferencja – “bezpieczeństwo wypoczywających w powiecie Kościańskim”

W środę 05 czerwca w sali konferencyjnej komendy odbyło się spotkanie przedstawicieli służb, instytucji, samorządów, które współdziałają w okresie letnim w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym na terenie powiatu kościańskiego. Po kapryśnym pogodowo maju, czerwiec przywitał nas upałami, które zachęcają do wypoczynku.

Komendant Powiatowy Policji w Kościanie – insp. Andrzej Zakrzewski rozpoczynając spotkanie podkreślił, że na sali zebrały się osoby, które profesjonalnie wypełniają swoje obowiązki. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu. Komendant wskazał jak ważna jest współpraca miedzy wszystkimi podmiotami.

Ponadto omówiono kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku w miejscowościach wypoczynkowych, w tym spraw dotyczących parkowania pojazdów, stanu dróg dojazdowych do miejscowości wypoczynkowych. Poruszono także tematy związane z użytkowaniem na akwenach sprzętów motorowych oraz  miejsc ich wodowania. Omówiono również zakres współpracy i wspólnych działań Policji między innymi z Państwową Strażą Pożarną, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Strażą Leśną, Strażą Ochrony Kolei. Wypoczywający na nad akwenami wodnymi mogą spodziewać się wspólnych patroli WOPR-u, PSP oraz Policji.

Wszystkim mieszkańcom powiatu kościańskiego oraz osobom, które będą odpoczywać na terenie powiatu życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Źródło: KPP Kościan