Włamał się i postanowił zostać dłużej

Zarzuty włamania oraz uszkodzenia mienia usłyszał 42-latek, który w lutym włamał się do niezamieszkałego domu na terenie gminy Kościan. Właściciel odkrył włamanie dopiero pod koniec kwietnia gdy przyjechał sprawdzić stan nieruchomości. Teraz sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ustalili sprawcę włamania do niezamieszkałego domu, którego właściciel wyprowadził się do innej miejscowości. Zabezpieczony dom z pozostawionym przedmiotami codziennego użytku stał się źródłem dochodu a także schronienia dla 42-latka.

Jak się okazało mężczyzna z wnętrza domu ukradł różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze, butle gazową z palnikiem, oraz wiele innych przedmiotów należących do właściciela. Później sprzedawał je w punkcie skupu złomu. Łączna wartość strat powstała w wyniku kradzieży wyniosła 2800zł.

Przez pewien czas mężczyzna mieszkał w okradanym domu. W tym czasie uszkodził kilka okien wybijając w nich szyby. Zniszczył również meble pozostawione we wnętrzu. W tym przypadku właściciel wycenił wartość strat na kwotę 4000zł.

Sprawca usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, a także uszkodzenia mienia, do których się przyznał.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły