Biegi uliczne w Śmiglu

Jako ostatni na linię startu ustawili się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli do pokonania trasę pięciokilometrową. Najszybciej dystans ten przebiegli: Paulina Bieniek oraz Kacper Taterka. Obok indywidualnych wyników, dzieci i młodzież walczyli także o punkty do prowadzonej klasyfikacji szkół. W tej konkurencji na etapie szkół podstawowych wygrała szkoła w Śmiglu, a wśród placówek ponadgimnazjalnych Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Tradycyjnie, wśród uczestników, rozlosowano również dwa rowery. Szczęśliwymi posiadaczami nowych jednośladów zostali Maja Matecka i Marcin Matuszczak. W najstarszej kategorii wiekowej biegu open na 10 km wystartowało 40 biegaczy. Pierwszy linię mety przekroczył Szymon Krawczyk z Leszna. Pokonał on Dawida Miaskowskiego (2 miejsce) oraz Dawida Kaźmierczaka, który reprezentował Śmigiel (miejsce 3). Kolejne miejsca zajęli Mariusz Tokarczyk, Sebastian Witomski i Dominik Marcinkowski. Najlepszy czas wśród pań uzyskała Katarzyna Miedzińska z Racotu, na drugim miejscu uplasowała się Justyna Knaflewska, a na trzecim Katarzyna Nowak. Tuż za podium znalazły się: Martyna Zielińska, Barbara Jarosińska i Patrycja Urbańczak. W kategoriach wiekowych zwyciężyli: Ewelina Postaremczak (K30), Monika Bajstok (K40), Łukasz Sztul (M20), Paweł Walkiewicz (M30), Radomir Graf (M40), Krzysztof Bieniek (M50) i Marian Skrzypczak  (M60). Zwycięscy, otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Śmigla Marcina Jurgi oraz kierownika Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu Zygmunta Ratajczaka, pamiątkowe puchary i statuetki oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, funkcjonariuszom policji i strażakom oraz rowerzystom ze Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów.