Bieg Przedszkolaka w Śmiglu

01.06.2019 roku na Stadionie Miejskim w Śmiglu odbył się III Bieg Przedszkolaka. W zawodach wystartowało 150 dzieci w 5 kategoriach wiekowych: 3-latków, 4-latków, 5-latków, 6-latków i 7-latków z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Wyniki  biegu przedstawiają się następująco:
1.       3-latki (dystans 50 m.)
a.      Dziewczynki: I miejsce – Alicja Czarnecka, II miejsce – Milena
Filipiak, III miejsce – Martyna Sobierajska
b.      Chłopcy: I miejsce – Filip Czarnecki, II miejsce – Igor Szymkowiak,
III miejsce – Tomasz Wojtkowiak
2.      4-latki (100 m.)
a.      Dziewczynki: I miejsce – Matylda Wojtaszek, II miejsce – Maja
Hoffmann, III miejsce – Dominika Sołtysiak
b.      Chłopcy: I miejsce – Franciszek Nadolny, II miejsce – Stanisław
Mituła, III miejsce – Damian Białas
3.      5-latki (300 m.)
a.      Dziewczynki: I miejsce – Lena Junik, II miejsce – Apolonia Adamczak,
III miejsce – Marcelina Pohl
b.      Chłopcy: I miejsce – Jakub Masłowski, II miejsce – Szymon Linka, III
miejsce – Igor Domagała
4.      6-latki (400 m.)
a.      Dziewczynki: I miejsce – Iga Łupicak, II miejsce – Martyna
Kasperska, III miejsce – Helena Pelec
b.      Chłopcy: I miejsce – Bartek Kozak, II miejsce – Krzysztof Sworacki,
III miejsce – Jan Leśniczak
5.      7-latki (400 m.)
a.      Dziewczynki: I miejsce – Oliwia Swędrowska, II miejsce – Antonia
Wieczorek, III miejsce – Liwia Psiuk
b.      Chłopcy: I miejsce – Tymoteusz Łęczyński, II miejsce – Filip
Wojtkowiak, III miejsce – Brayan Szlafka

Podczas zawodów obecne było Radio Poznań, które nie tylko przeprowadziło audycje na żywo z biegu, ale także przywiozło poznańskie koziołki, które zrobiły furorę wśród zawodników. Ponadto swoje stoisko przygotował PKO Bank Polski Oddział 1 w Śmiglu, gdzie przedstawiciele banku propagowali ideę oszczędzania przez najmłodszych, a także przygotowali wiele atrakcji dla
dzieci. Natomiast gry i zabawy dla oczekujących na swój start przeprowadzili nauczyciele z Przedszkola w Śmiglu. Każde dziecko otrzymało pakiet, w którym znajdowały się drobne gadżety, numer startowy, okolicznościowa koszulka, a także napój, drożdżówka i jabłko, a na mecie każdy zawodnik odebrał okolicznościowy medal. Inicjatorem i głównym organizatorem biegu była burmistrz Śmigla. We współorganizację włączyli się: Przedszkole w Śmiglu, Klub Sportowy Speed Feet ’16, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i OKFiR. Nagrody ufundowali: Burmistrz Śmigla, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śmiglu oraz Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu, a małe co nieco do pakietu dołożyli: Firma Łabimex i Danuta Grygier Piekarnia i Cukiernia.
“Cieszy mnie fakt, że z roku na roku Bieg Przedszkolaka ma większe powodzenie. W tym roku niestety musieliśmy wielu osobom odmówić udziału w starcie ze względu na ograniczoną ilość pakietów. Mobilizuje nas to jednak to zwiększenia limitu zawodników w przyszłym roku” – komentuje zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga.
“Z własnych doświadczeń wiem jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, dlatego budujące jest, że dzieci nie są obojętne na sport. Podczas zawodów było widać ich zaangażowanie i chęci. Nigdy dla mnie nie było ważne miejsce, istotne jest podjęcie wyzwania. Każde dziecko otrzymało medal, bo każde pokonało swoją słabość i zwyciężyło”- dodaje zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga.

 

 

Najnowsze artykuły