Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji, spotkań informacyjnych oraz szkoleń organizowanych przez Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie.
Oto harmonogram spotkań na czerwiec:
1. Bezpłatne indywidualne konsultacje w ramach akcji „Poniedziałki z ekspertem”
3.06 w godz. 10.00-13.00 Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Spotkanie ze specjalistą ds. Funduszy Europejskich na temat rodzajów wsparcia, zasad ubiegania się o wsparcie oraz funduszy w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
3.06 w godz. 14.00-16.00 Spotkanie z Coachem
Spotkanie z coachem dla osób, które znalazły się na zawodowym zakręcie, znalazły na siebie nowy pomysł lub pragną, aby ich kariera nabrała tempa. Jeśli chcesz dokonać zmiany w swojej pracy, karierze, biznesie i potrzebujesz wsparcia, bo nie masz wystarczającej odwagi, wiedzy lub umiejętności i zastanawiasz się jak to zrobić – coach może Ci w tym pomóc.
10.06 w godz. 14.00-16.00 Spotkania z prawnikiem
Podczas spotkań konsultanci będą udzielać bezpłatnych porad prawnych przedsiębiorcom oraz osobom, które zamierzają założyć działalność gospodarczą.
24.06 w godz. 12.00-14.00 Dyżur informacyjno-doradczy trenera biznesu
Jeżeli masz pomysł na biznes lub startup, ale nie wiesz od czego zacząć, przyjdź i zapytaj trenera biznesu. Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje dotyczące planowania i zakładania działalności gospodarczej, tworzenia biznesplanu, skutecznej reklamy i obsługi klienta, tworzenia i finansowania biznesów typu startup, analizy rynku na którym dana osoba zamierza działać.
24.06 w godz. 14.00-16.00 Dyżur Doradcy Podatkowego
Doradcy będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących w szczególności optymalizacji podatkowej oraz procedur przy zakładaniu biznesu. Spotkanie organizowane jest w ramach akcji „START BIZNES” – Akcja wspierania przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą, organizowana przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.
2. Bezpłatne spotkania informacyjne, szkolenia
10.06 w godz. 10.00-12.00 „Fundusze europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”
Spotkanie informacyjne, którego celem jest przedstawienie możliwości uzyskania wparcia ze środków Unii Europejskiej, dla osób chcących pozyskać wsparcie na rozpoczęcie działalności. Podczas spotkania zostaną omówione programy WRPO oraz PROW, a także oferta PI FE w Lesznie.
11.06 w godz. 13.00-15.00 „Przedsiębiorca na wakacjach, czyli jak zabezpieczyć siebie i firmę, żeby spokojnie wypoczywać”
Wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim przedsiębiorców zapraszamy na krótkie, bezpłatne spotkanie informacyjne, które pozwoli właściwie przygotować się do zasłużonego wakacyjnego wypoczynku. Podpowiemy jak zabezpieczyć firmę, by nie narazić się na przykre konsekwencje urzędowe, o czym warto pomyśleć planując urlop i co robić w obliczu nieoczekiwanych zdarzeń losowych związanych z podróżą np. zagubieniem bagażu, opóźnieniem lotu itp.
25.06 w godz. 12.00-14.00 „Mały ZUS i kontrole zwolnień pracowniczych”
„Mały ZUS” – ulga w składkach ZUS dla przedsiębiorców, którzy działają na małą skalę. Uprawnienia pracodawców do przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystywania przez pracowników zwolnień lekarskich od pracy. Informacja o możliwości pozyskania środków na rozwój firm.
3. Płatne szkolenia
12.06 w godz. 10.00-16.00 „Tworzenie strony WWW – to nie takie trudne!”
Szkolenie dla osób, które chcą samodzielnie wykonać i zarządzać stroną internetową. Podczas szkolenia poznasz szereg narzędzi i wykształcisz umiejętności, które pozwolą Ci zaistnieć w branży i samodzielnie tworzyć dobre strony WWW.
17.06 w godz. 10.00-12.00 „RODO – ochrona i przetwarzanie danych osobowych w świetle najnowszych zmian”
Zapoznanie z problematyką ochrony danych i zmianami, które w kwestii ich przetwarzania wprowadziła nowelizacja z dnia 21 lutego 2019 r..
18.06 w godz. 09.00-14.00 „Podstawy płac, składki ZUS i zasiłki z ubezpieczenia społecznego”
Podczas szkolenia uzyskasz usystematyzowaną wiedzę, niezbędną dla osób zajmujących się tematyką kadr i płac w firmach i zakładach pracy. Zajęcia warsztatowe pomogą zgłębić ją również w praktyce.
Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie www.owp.koscian.net
Spotkania odbywać się będą w OWP w Kościanie, przy ul. Dworcowej 1 (budynek dworca PKP, I piętro).
W celu rezerwacji miejsca uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału drogą telefoniczną pod nr telefonu 65 512 77 83 lub 797 508 207. Zgłoszenie można również potwierdzić drogą mailową na adres: biuro@owp.koscian.net. W tym celu należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie.

Zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach!!!
Ośrodek Wspierania
Przedsiębiorczości w Kościanie