Policyjni ratownicy z Kościana na podium

Dwuosobowa drużyna policyjnych ratowników medycznych z naszej jednostki stanęła na podium finału wojewódzkiego „Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”. Finał przeprowadzono na terenie Oddziałów Prewencji w Poznaniu. Drużyna reprezentująca naszą komendę zajęła drugie miejsce.

Na drużyny czekał test wiedzy, który każdy zawodnik musiał rozwiązać oddzielnie. Następnie przyszedł czas na zadanie praktyczne. Każda drużyna losowała scenkę. Zadanie praktycznie ratownicy wykonywali drużynowo. Scenkę losowano bezpośrednio przed przystąpieniem do zadania.

Naszą jednostkę reprezentowała sierż. sztab. Patrycja Ślotała, która na co dzień pełni służbę w Posterunku Policji w Krzywiniu. Drugim ratownikiem był st. sierż. Mateusz Ciszak, który pełni służbę w Ogniwie Patrolowym naszej jednostki.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna OPP KWP w Poznaniu, a trzecie drużyna z KPP w Gnieźnie. Zawodnicy z Oddziałów Prewencji będą reprezentować województwo podczas ogólnopolskiego finału w Słupsku.

Mamy nadzieję, że umiejętności, którymi dysponują nasi ratownicy będą jak najrzadziej potrzebne w codziennej służbie. Jesteśmy jednak spokojni mając w patrolu Patrycję i Mateusza, ponieważ wiemy że osoba potrzebująca pomocy, zostanie fachowo zaopatrzona.

Foto archiwum KPP w Kościanie.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły