VI edycja Konkursu Bezpieczny Przedszkolak

Już VI raz najmłodsi mieszkańcy powiatu rywalizowali w konkursie Bezpieczny Przedszkolak. Powiatowy finał konkursu odbył się w środę, 15 maja 2019 roku w Zespole Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach.

Organizatorem konkursu był Starosta Kościański oraz dyrektor Przedszkola z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach. Dzieci przywitał i otworzył konkurs Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański w towarzystwie dyrektor Żanety Igłowicz – Nieć. – Zdecydowana większość tragicznych wydarzeń spowodowana jest ludzkim błędem, albo ludzką niewiedzą. Konkurs, choć jest piękną rywalizacją, jest też elementem nauki, nauki szczególnie ważnej, bo ona powinna w was zostać na długie lata – mówił do dzieci starosta. – Bardzo się cieszę, że jesteście tą grupą ludzi, którzy tą wiedze chcą zgłębić i już wykazali się dużą otwartością. Życzę wam, byście wszyscy wygrali, bo już jesteście zwycięzcami, skoro znaleźliście się w takim finale. Pragnę podziękować wszystkim, którzy was przygotowali do konkursu, opiekunom, jury. Życzę wam radości ze spotkania i miłej zabawy – mówił Henryk Bartoszewski.

Do finału zakwalifikowało się 6 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca na szczeblu gminnym. Były to drużyny reprezentujące: Przedszkole w Starym Bojanowie, Przedszkole Samorządowe w Starym Luboszu, Samorządowe Przedszkole nr 3 w Kościanie, Przedszkole w Starych Oborzyskach, Przedszkole Samorządowe w Czempiniu, Przedszkole Samorządowe w Świńcu. W skład jury weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie oraz sponsorzy i przyjaciele konkursu.

Podczas Konkursu przedszkolaki prezentowały scenkę pokazującą niebezpieczne zagrożenia czyhające na dzieci w różnych sytuacjach. Musiała ją kończyć nauka wynikająca z tej prezentacji. Ponadto, m.in. dzieci musiały rywalizować na torze przeszkód i narysować rysunek przedstawiający strażaków w akcji.

Najlepsze okazało się Przedszkole w Starych Oborzyskach. Drugie miejsce zajęło Przedszkole w Starym Luboszu, a pozostałe przedszkola zajęły trzecie miejsce. Niestety z niezależnych przyczyn w konkursie nie wzięła udział reprezentacja Gminy Czempiń. Dodatkową atrakcją finału była obecność maskotki wielkopolskiej policji – sierżanta Pyrka, z którym dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie wszystkie przedszkola otrzymały nagrody, gry edukacyjne, puzzle oraz sprzęt sportowy, ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz sponsorów.

Źródło: Powiat Kościan

Najnowsze artykuły