Urząd Miejski Śmigla uruchomił platformę internetową informującą o dochodach i wydatkach

Urząd Miejski Śmigla uruchomił platformę internetową, która w łatwy i przystępny sposób pokazuje dochody i wydatki budżetowe miasta.

– Zależy nam, aby mieszkańcy gminy Śmigiel wiedzieli, na co gmina przeznacza ich pieniądze. Dzięki wbudowanemu w portal kalkulatorowi, po podaniu miesięcznego wynagrodzenia brutto, każdy będzie mógł przeliczyć jaką część podatku miasto wydaje na poszczególne zadania – komentarz burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

– Jest to portal, dzięki któremu mieszkańcy gminy Śmigiel mogą w łatwy i przystępny sposób sprawdzić, na co wydawane są ich podatki – dodaje burmistrz Śmigla

Dane zamieszczone na portalu prezentującym dochody i wydatki budżetowe gminy Śmigiel wyeksportowane są z systemu zarządzania budżetami jednostek samorządowych (system BeSTi@, z którego korzystają jednostki samorządu terytorialnego, w tym gmina Śmigiel). Portal ten nie tylko prezentuje szczegółowo wydatki na tle całego budżetu, ale także pozwala zaprezentować najważniejsze inwestycje gminy zrealizowane z zapłaconych podatków.

https://smigiel.budzetyjst.pl/